coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD Temsilciler Meclisi'nin Stablecoin Taslağında Öne Çıkan Detaylar Neler?

ABD Temsilciler Meclisi’nin Stablecoin Taslağında Öne Çıkan Detaylar Neler?

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi stabilcoin tasarısının taslak metninde hangi detaylar var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi stablecoin tasarısının uzun zamandır beklenen taslağını geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı.

Tasarıda Öne Çıkan Detaylar Neler?

Circle ve Tether gibi stabilcoin ihraççılarının tekliflerinin eyalet ve federal kuruluşlar tarafından nasıl düzenlenebileceğini tanımlamaları için bir çerçeve önerirken, algoritmik stabilcoinlerin geçici olarak yasaklanması çağrısında bulundu.

Tasarı kısaca, ister banka ister banka dışı kuruluşlar olsun, stabilcoin ihraç eden kategorileri oluşturacak.

Algoritmik stabilcoinlerin geçici olarak yasaklanması için bastıracak ve bir merkez bankası dijital para biriminin potansiyel etkisinin araştırılması için çağrıda bulunacak.

Tasarı, özellikle ödemeler veya uzlaşmalar için kullanılan herhangi bir stabilcoinin arkasındaki şirketlere atıfta bulunarak “ödeme stabilcoin ihraççıları” için bir tanım oluşturuyor.

İhraççıların kendileri eyalet veya federal olarak lisanslı bir kuruluş olmalı ve sigortalı mevduat kurumları (veya böyle bir kuruluşun bir yan kuruluşu) veya onaylı bir banka dışı kuruluş olabilecek.

İhraççıların ayrıca kullanıcıların sabit coinlerini, kullanıcıların geri ödeme talebinden sonraki bir gün içinde kullanmalarına izin vermeleri gerekecek.

Stabilcoin ihraç etmek için lisans almayı uman şirketlerin, eyalet veya federal düzeyde uygun düzenleyiciye başvurmaları gerekecek.

Düzenleyicinin ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğunu teyit etmek için 45 günü ve bir karar vermek için 90 günü daha olacak. Düzenleyici kurum bir karar vermezse, başvuru otomatik olarak onaylanacaktır.

Önerilen tasarının sonraki birkaç sayfası, stabilcoin ihraç edenlerin uyması gereken çeşitli gereklilikleri ele alıyor. Oldukça basit görünüyorlar ve şu maddeleri içeriyor; müşteri koruma kuralları, risk yönetimi, sermaye gereksinimi kuralları, gözetim hükümleri.

Öte yandan faaliyet göstermek için lisans almayan bir stabilcoin ihraççısı, günlük 100.000 dolara kadar yüksek para cezalarıyla karşı karşıya kalabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail