binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD ve İngiltere'den Rusya'ya 20 Milyar Dolarlık Kripto Para Soruşturması!

ABD ve İngiltere’den Rusya’ya 20 Milyar Dolarlık Kripto Para Soruşturması!

Bloomberg'in haberine göre, ABD ve İngiltere, Rusya borsasına gönderilen 20 milyar dolarlık kripto para transferini soruşturuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre, ABD ve İngiltere, Rusya borsasına gönderilen 20 milyar dolarlık kripto para transferini soruşturuyor.

Konuya aşina kaynaklara göre, ABD ve İngiltere, Rusya’nın hakkında uygulanan yaptırımlardan kaçınmaya yönelik çabalarının bir parçası olarak, Rusya merkezli bir sanal borsa üzerinden geçen 20 milyar dolardan fazla kripto para birimi transferini inceliyor.

Bilgi sahibi kişiler incelenen 20 milyar dolarlık transferin Moskova merkezli kripto para borsası Garantex aracılığıyla ve Tether (USDT) kullanılarak yapıldığını söyledi.

Söz konusu transferlerin, Garantex’in Rusya’da mali suçlara ve yasa dışı işlemlere olanak sağladığı şüphesiyle ABD ve İngiltere tarafından yaptırıma tabi tutulmasından bu yana gerçekleştiği belirtildi.

Kaynaklar, 20 milyar dolarlık işlemin Rusya’ya uygulanan yaptırımların başlangıcından bu yana en büyük yaptırım ihlallerinden biri olduğunu söyledi.

Bu noktada soruşturmaya destek veren Tether, ABD-İngiltere soruşturmasıyla ilgili adresleri ABD’nin yaptırımlar listesinde yer alan kuruluşların tüm varlıklarını dondurduğunu söyledi.

Tether Bloomberg’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tether ile her eylem çevrimiçi, her işlem izlenebilir, her varlığa el konulabilir ve her suçlu yakalanabilir.

ABD-İngiltere soruşturmasıyla ilgili olarak tam olarak bunu yapmak için kolluk kuvvetleriyle çalışıyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail