Kripto HaberleriHaberlerABD Vergi Dairesi Kripto Para Gelirlerinden Memnun!

ABD Vergi Dairesi Kripto Para Gelirlerinden Memnun!

Takip et

ABD’de vergilerin toplanmasından sorumlu olan ABD İç Gelir Servisi (IRS) yayınladığı 2021 Suç Soruşturma Raporda IRS’nin yıl içinde 3.5 milyar dolarlık kripto paraya el koyduğu ortaya çıktı.

Açıklanan raporda, el konulan kripto paraların değerinin 2021 mali yılı içerisinde toplanan vergi gelirlerinin yaklaşık olarak %93’ünü oluşturduğu görüldü.

IRS’den bir yetkili önümüzdeki yıl vergi dolandırıcılığı ve diğer suçlarla bağlantılı milyarlarca dolar değerinde kripto para birimine el konulabileceğini ifade etti.

IRS Suç Soruşturma Şefi Jim Lee de yaptığı açıklamada, “2022 mali yılında yapılacak soruşturmalardan kripto para ele geçirme eğiliminin devam etmesini bekliyorum.” dedi.

IRS soruşturma şefi Lee, artan siber suçlar karşısında, siber suçlar ekibine 250-300 arası özel ajan almak istediğini de ekledi.

Ayrıca Lee, kripto para birimlerinin son yıllardaki dolandırıcılık suçlarında daha çok kullanılmaya başlandığının altını çizerek şunları söyledi.

“Para hareketinin anlık olmasının getirdiği kolaylık, suçluların en son teknolojik gelişmelerden yararlanmalarının kapısını açıyor.”

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Joe Bıden’ın imzaladığı alt yapı yasası ile IRS’ye kripto para işlemlerini denetleme yetkisi de verilmiş oldu.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları