fbpx
Haberler

ABD’de 3 ICO şirketi kapatıldı

ABD’nin Kuzey Dakota eyaletindeki Kuzey Dakota Menkul Kıymetler Birimi, 3 ICO şirketini geçtiğimiz günlerde incelemeye aldıklarını duyurmuş ve bu konu hakkında yasal çalışmalara hız verilmesi için bir takım yeni adımlar atacak olduklarını belirtmişti.

Bugün ise basına ABD’nin Kuzey Dakota eyaletindeki Kuzey Dakota Menkul Kıymetler Birimi tarafından yapılan açıklamalarda, 3 ICO şirketinin faaliyetinin tamamen resmi olarak engellenmesi kararının devreye girdiği ve 3 ICO şirketinin bugünden itibaren faaliyet göstermesine hiçbir koşulda izin verilmeyecek olduğu açıklandı.

ABD’de bu ve buna benzer adımlar uzunca bir süreden beri atılmıyor ve vatandaşlar bu duruma tepki gösteriyorlardı. Bu tepkiler sonrasında ilk engellemeler başlarken, 3 ICO şirketinin faaliyetten men edilmesinin devamının gelecek olduğuna dair bir sinyal olarak yorumlandı. 3 şirketinde basına açıklama yapmadıkları ve konu hakkında bilgi taleplerine red yanıt verdikleri öğrenildi.

Federal eyalet tarafından alınan bu karar diğer eyaletler için bir risk oluşturuyor mu? Sorusunu beraberinde getirirken, ülkede yasal olarak ICO’ların engellenmesi konusunda bir istek olmadığı, sadece güvenlik için bazı şirketin kapanmasının gerekiyor olduğunun düşüncesinin yaygın olduğu açıklandı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu