coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de İlk Kez Kripto Para Tutmaya İzin Veren 1 Milyar Dolarlık Bankadan...

ABD’de İlk Kez Kripto Para Tutmaya İzin Veren 1 Milyar Dolarlık Bankadan Çok Tartışmalı Kripto Para Kararı

ABD'de bir ilke imza atarak kripto para tutmaya izin veren banka, yetkililerin baskısı sonrasında geri adım atmak zorunda kaldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Oklahoma merkezli 1 milyar dolarlık varlığa sahip bir banka olan Vast Bank, kripto para piyasasından çıkma kararını açıkladı. Banka, Şubat 2021’den bu yana dijital borsa Coinbase ve Alman yazılım şirketi SAP ile yaptığı ortaklıklar aracılığıyla müşterilerine kripto para satın alma olanağı sunuyordu.

Banka bu hafta, Vast Crypto Mobil Bankacılık platformunu 31 Ocak’tan itibaren hem Apple hem de Google uygulama mağazalarından devre dışı bıraktığını ve kaldırdığını duyurdu. Şu anda tüm varlıklar tasfiye edildi ve hesaplar kapatıldı. Hesaplarında para kalan müşterilere, bankada kayıtlı adreslerine postalanan bir çek gönderilecek.

Karar, Para Birimi Komptrolörü Ofisi’nin (OCC) geçen yılın Ekim ayında Vast tarafından imzalanan rıza emrinin ardından geldi. Kararda, bankanın “sermaye, sermaye ve stratejik planlama, likidite riski yönetimi” ve diğer alanlarla ilgili olanlar da dahil olmak üzere güvenli olmayan veya sağlam olmayan uygulamalarda bulunduğu belirtilmişti.

İlgili Haber  2024 Yılı İçerisinde Önemli Altcoin Etkinlikleri Neler? İşte Takip Edilmesi Gereken Tarihler Listesi

Vast Bank’ın CEO’su Tom Biolchini yerel bir haberde “Bu emir kripto para birimi operasyonumuza yönelik” dedi ve ekledi:

“Vast Bank bundan çıkmak için stratejik bir karar aldı. Kripto paraları, toplum bankacılığı olan Vast Bank’tan ayırmak zorundayız.”

OCC’nin daha önceki ihtarnamelerini çözüme kavuşturma koşullarının bir parçası olarak, bankanın karardan sonraki 60 gün içinde sermaye, likidite riski, faiz oranı riski, saklama ve daha fazlasını yönetmek için yeni çerçeveler hazırlaması gerekiyordu. Bu planların uygulamaya konulmadan önce OCC’nin Özel Denetim Bölümü direktörü tarafından onaylanması gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail