Kripto HaberleriDogecoinABD'de Kasım Ayında En Çok Aranan Kripto Paralar Belli Oldu!

ABD’de Kasım Ayında En Çok Aranan Kripto Paralar Belli Oldu!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hala en yakın rakibine milyarlarca dolar fark atsa da popülerlik konusunda her geçen gün başka rakiplere yenilmeye devam ediyor.

Bitcoin’in toplam piyasa değerine kıyasla Google üzerinde toplam aranma oranı kesinlikle sert düşüş yaşamakta. Bu düşüşten faydalanan ise Dogecoin ve Shiba Inu oluyor gibi gözükmekte.

DOGE ve SHIB Çok Popüler

Kripto para sektörünün toplam piyasa değerinin %60’ını BTC ve ETH kaplasa da popülerlik konusunda ikisi de birinci sırada yer almıyor.

ABD’de Kasım ayında en çok aranan kripto paraların ise Dogecoin ve Shiba Inu olduğu ortaya çıktı. 50 eyaletin 30’unda DOGE ve SHIB’in en çok aranan kripto para olduğu, The Advisor Coach araştırması açıklandı.

Geçtiğimiz ay ABD içerisinde sadece DOGE için 7 milyon arama yapıldığı belirtiliyor. Böylesine yüksek bir ilgi seviyesi daha önce Bitcoin ve Ethereum için görülen aramaların bile üzerine çıkıyor. Business Insider tarafından aktarılan bilgilere göre ABD’deki bu meme token bağımlılığı ise Elon Musk kaynaklı.

Musk’ın DOGE hakkında tweetler atması ve devamında Shiba Inu’nun DOGE kopyası olarak rekor fiyat yükselişi yakalaması, tabii ki ABD vatandaşlarının da ilgisini çekmeyi başardı.

Buna rağmen hem DOGE hem de SHIB düşen popülerlik nedeniyle fiyat düşüşü yaşamakta ve bu durum tahmin edilebileceği gibi popülerlikte de aynı bir döngü gibi düşüş yaşatmakta.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları