binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Temsilciler Meclisi, Kripto Paraların Kaderi İçin Çok Önemli Olan Kripto Düşmanı...

ABD’de Temsilciler Meclisi, Kripto Paraların Kaderi İçin Çok Önemli Olan Kripto Düşmanı Kuralın İptali İçin Toplandı! İşte Detaylar

ABD'de Temsilciler Meclisi, kripto paralar için olumsuz olan bir kuralın iptali için bir araya geldi. İşte beklenenler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir gelişmede, ABD Temsilciler Meclisi, 109 sayılı Meclis Ortak Kararı üzerinde bir saat süren bir tartışmaya girişti. Karar, bankacılık ve kripto para sektörleri için önemli etkileri olan bir kural olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Muhasebe Bülteni Beyanı (SAB) 121’i iptal etmeyi amaçlıyor.

SAB 121, bankaların tüm kripto para varlıklarını açıklamalarını, müşterilere ait kripto para varlıklarını bilançolarında tutmalarını ve bir mahsup yükümlülüğü bulundurmalarını zorunlu kılıyor. Başka bir deyişle, emanet olarak tutulan her bir dolarlık kripto para için bankanın buna eşdeğer bir tutar tutması gerekiyor.

Başlangıçta rehber olarak kabul edilen SAB 121, daha sonra Hükümet Sorumluluk Ofisi (GAO) tarafından bir kural olarak kabul edildi. Bu karar, kripto para saklama konusunda farklı bir yaklaşıma sahip olan FED Başkanı Jay Powell da dahil olmak üzere bankacılık düzenleyicileri arasında tartışmalara neden oldu.

GAO’nun kararına cevaben Senatör Cynthia Lummis, Temsilci Mike Flood ve Temsilci Wiley Nickel tarafından SAB 121’i iptal etmek üzere bir Ortak Karar tasarısı sunuldu.

Maxine Waters liderliğindeki Demokratlar, SAB 121’deki açıklama kurallarını korumayı, ancak kripto para saklama işlemlerinin nasıl işlediğini değiştirmek için ayrı bir yasa tasarısı sunmayı savundu. SAB 121’in iptal edilmesinin SEC’in yetkisini ve gelecekte kripto para konusunda yeni rehberlik yayınlama yeteneğini zayıflatacağına inanıyorlar.

İlgili Haber  Nijerya, Kripto Para Borsası Binance'in Sert İddialarına Yanıt Verdi!

Maxine Waters, Başkan Biden’ın masasına ulaşması halinde Ortak Kararı veto etme niyetini ilettiğini açıkladı ve yönetimin SAB 121’i yürürlükte tutma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Demokratların çoğunluğunun muhalefetine rağmen, Cumhuriyetçiler bu kuralı değiştirmeden ABD’nin denizaşırı ülkelere kripto para kaçırması riski taşıdığını savundu. Bu tür konulardaki kararların SEC’e değil, FED, FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation) ve OCC (Office of the Comptroller of the Currency) gibi ihtiyatlı bankacılık düzenleyicilerine bırakılması gerektiğine inanıyorlar.

Temsilciler Flood ve Nickel, Bitcoin ETF’lerini destekleyen varlık olan Bitcoin’in merkezileşme riskine ilişkin endişelerini dile getirdi. BlackRock, Fidelity ve Bitwise gibi büyük firmaların bankalarla saklama yapamadığına ve bunun da Coinbase’de yüksek bir merkezileşmeye yol açtığına dikkat çektiler.

Tartışmalar devam ederken, tüm gözler bu hafta sonunda yapılacak oylamaya çevrilmiş durumda. Kararın Meclis’te partiler üstü bir şekilde geçmesi muhtemel olsa da, Senato’da zorluklarla karşılaşması bekleniyor. Dahası, Beyaz Saray SAB 121’i bozmaya yönelik herhangi bir girişimi veto etme niyetinin sinyalini verdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail