binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'den Bitcoin ve Kripto Paralara Bu Kez İyi Haber Geldi

ABD’den Bitcoin ve Kripto Paralara Bu Kez İyi Haber Geldi

ABD'den alışılagelmişin aksine bu kez Bitcoin ve kripto para sektörü için olumlu bir haber geldi. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin Oklahoma eyaleti, önemli bir adım atarak bu hafta eyalet sakinlerinin dijital varlıklarını kendi kendilerine saklama haklarını güvence altına alan bir yasa tasarısını kabul etti.

OKHB3594 olarak bilinen yasa tasarısı Vali Kevin Stitt tarafından imzalandı ve 1 Kasım 2024 tarihinde yürürlüğe girecek.

Yasanın sponsorluğunu dört Cumhuriyetçi, Eyalet Senatörleri Bill Coleman ve Dana Prieto ile Eyalet Temsilcileri Brian Hill ve Cody Maynard üstlendi. Yasa, kendi kendine saklama cüzdanlarını veya donanım cüzdanları üzerindeki kısıtlamaları yasaklayarak Oklahomalıların ‘temel bitcoin haklarını’ korumayı amaçlıyor.

Tasarı ayrıca, dijital varlık madenciliği işletmeleri için ayrımcılık içeren elektrik oranlarını yasaklayarak Bitcoin madenciliği konusunu da ele alıyor. Oklahomalıların artık yerel gürültü yönetmeliklerine uymaları koşuluyla hem evde hem de endüstriyel olarak kripto para madenciliği yapmalarına izin veriliyor. Tasarıda, “Evde dijital varlık madenciliği veya dijital varlık madenciliği işi, stake etme veya bir hizmet olarak staking yapan veya ticari staking ile uğraşan kişilerin para aktarıcı lisansı almaları gerekmeyecektir.” ifadesi yer alıyor.

İlgili Haber  Dört Ay Hapis Cezası Alan Binance Eski CEO'su CZ Neden Hale Hapse Girmedi? İşte Sebebi ve Olacaklar

Ayrıca, mevzuat, bölge sakinlerinin ek vergi ödemeden mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere kripto para kullanmalarına izin veriyor. Tasarıda, “Bir ödeme yöntemi olarak kullanılan dijital varlıklar, eyalet veya yerel yönetim tarafından yalnızca dijital varlığın ödeme yöntemi olarak kullanılmasına dayanan herhangi bir ek vergi, stopaj, değerlendirme veya ücrete tabi tutulamaz” ifadesi yer alıyor.

Tasarı, Satoshi Act Fund CEO’su Dennis Porter tarafından “çığır açıcı” olarak nitelendirildi. Porter, mevzuatın Bitcoin kullanıcılarının temel haklarını korumak üzere tasarlandığına inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail