binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaDört Ay Hapis Cezası Alan Binance Eski CEO'su CZ Neden Hale Hapse...

Dört Ay Hapis Cezası Alan Binance Eski CEO’su CZ Neden Hale Hapse Girmedi? İşte Sebebi ve Olacaklar

Eski Binance CEO'su Changpeng Zhao, ABD'de hapis cezası almasına rağmen neden hala serbest durumda? İşte açıklaması.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao, dört ay hapis cezası almasına rağmen, ceza adaleti sistemindeki formaliteler, dünya standartlarında bir avukat ekibi ve ABD Anayasası’nın beşinci maddesindeki adil yargılanma hakkı korumaları nedeniyle henüz cezaevinde değil.

Yargıcın imzalı kararına göre, Zhao “Denetimli Serbestlik ve Ön Yargılama Hizmetleri Ofisi tarafından bildirildiği üzere cezasını çekmek üzere teslim olacaktı.” Ancak bu ofisler Zhao’ya Kaliforniya’daki cezaevine girmesi gerektiğini henüz bildirmedi.

Federal yasa 18’e göre bir suçlunun cezası, o kişinin ‘cezasının infaz edileceği resmi tutukevine nakledilmeyi beklerken gözaltına alınması ya da gönüllü olarak teslim olmasıyla’ başlıyor. Bu ceza, hüküm gününde hemen başlayabilse de, gecikme için üç ihtimal bulunuyor.

Bir yargıç, sanığı önce ABD Polis Departmanına teslim olmaya zorlayabilir, bu departman daha sonra sanığa eşlik edebilir veya daha sonra fiziksel olarak ne zaman cezaevine gideceğini bildirebilir.

İlgili Haber  Bitcoin'de Opsiyon Depremi: Kısa Vadede ve Uzun Vadede BTC Fiyatında Ne Bekliyorlar?

Yargıç, Denetimli Serbestlik ve Ön Yargılama Hizmetleri Ofisi’ni sanığa cezaevine giriş tarihini bildirmesi için yetkilendirebilir.

Yargıç sanığın gönüllü olarak cezaevine gitmesine izin verebilir. Yargıçlar bu seçeneği genellikle en kısa cezayı alan ya da kaçma ihtimali en düşük olan sanıklar için saklı tutar.

Zhao ikinci karar türünü aldı. Çok yıllı bir hapis cezasına çarptırılmadığı için yetkililer Zhao’yu hemen gözaltına almadı. Bunun yerine yargıç Zhao’ya ikinci en hafif yöntemi uyguladı. Şartlı Tahliye veya Ön Yargılama Hizmetleri Ofisi tarafından kendisine tebligat yapılmasını bekliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail