Kripto HaberleriAltcoinABD'den Gelen Düzenleyici Baskı En Çok Bu Altcoini Etkiledi!

ABD’den Gelen Düzenleyici Baskı En Çok Bu Altcoini Etkiledi!

Kaiko BUSD-Paxos olayını ve BNB'ye etkisini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li düzenleyiciler kripto paralar üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor. Bu bağlamda son hamlesini Binance‘ın stablecoini BUSD‘ye karşı yaptı.

Düzenleyiciler BUSD ihraçcısı Paxos‘a yeni BUSD basımını durdurmasını istedi. Zira düzenleyiciler BUSD’nin kayıtsız menkul kıymet olduğunu savunuyor.

BUSD’ye karşı yapılan yasal hamle sonrası Binance’ın yerel tokeni BNB de etkilendi.

BNB Bitcoin‘e karşı değer kaybetmeye devam ederken BNB/BTC oranı FTX’in iflası sonrası Kasım 2022’deki 0,1970’lik seviyesinden 0,1257’e düşerek en düşük seviyesine ulaştı.

Coindesk’in haberibe göre, Paris merkezli yazılım şirketi Kaiko haftalık raporunda BNB/BTC oranındaki bu düşüşü ele aldı.

“Paxos-BUSD durumu geçen hafta BUSD’den büyük çıkışlar yaşanmasına ve Binance borsası üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiğinden, BNB de Şubat ayında geniş piyasada düşük performans gösterdi.

İki kripto paranın göreli performansını ölçen BNB / BTC fiyat oranı, Kasım 2022’den bu yana en düşük seviyesine düştü.”

Kaiko analistleri BNB’den Bitcoin‘e para akışı olduğuna işaret ederek bu durumun BUSD’ye yönelik düzenleyici baskının aslında Binance’e karşı bir hareket olduğu inancından kaynaklanabileceğini belirtti.

Galaxy Research’ten Alex Thorn da Paxos-BUSD olayını şu sözlerle yorumladı:

“NYYDFS ve SEC, Paxos’a Pax Dollar için değil, özellikle BUSD ürünü için bildirim gönderdiğinden düzenleyici yaptırımın genel olarak stablecoinlere yönelik geniş bir saldırıdan ziyade sadece BUSD’ye yönelik olduğu anlamına geliyor.

Bu durum düzenleyicilerin genel olarak stablecoinlerden ziyade en azından şu anda özellikle Binance’i hedeflediklerini gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları