BitcoinHaberler

ABD’den Gelen Veriler, Bitcoin’i (BTC) Yine Hareketlendirdi: Ünlü CEO Tahminini Açıkladı

ABD'deki işsizlik verileri, BTC'yi 50.000 dolar üzerine taşıdı.

Kripto para sektörünün ABD’den gelen verilerin ışığında hareket ettiği bilinen bir gerçek ve hem enflasyon hem de işsizlik verileri bu konuda bir hayli önemli. Faiz artışına sıcak bakmayan FED, şimdi gelen istihdam verileri nedeniyle ise durumları değiştirmek zorunda kalabilir. Buna rağmen gelen verilerin beklenenden çok daha kötü olması anında ABD dolarını etkiledi ve lider kripto para birimi Bitcoin de buna tepki olarak yükselişe geçti.

ABD’deki Veriler, Bitcoin’e Yaradı

ABD’de Ağustos ayına ilişkin tarım dışı istihdam verileri açıklandı ve bu tahminlerin çok ama çok altında kaldı. Ülke genelindeki ekonomistlerin  beklentileri 733 bin artış yönündeyken, ülkede tarım dışı istihdam Ağustos’ta 235 bin artış yaşadı ve beklentilerin çok altında kaldı. Bunun aslında ABD’de son 7 ayın en kötü istihdam verisi olduğu da görülüyor. Koronavirüs süreci boyunca daha iyi veriler alınması ise şu an ikinci bir dalganın ve ekonominin artçı şoklarının gelebileceğine işaret ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu olay sonrasında 1 saat içerisinde %2 yükseliş elde etti ve bir anda 50.000 dolar üzerine çıkarak 51.000 doları zorlamaya başladı. An itibarıyla 50.800  dolardan işlem gören BTC, ABD piyasalarının açılması ile beraber çok daha büyük bir tepki alabilir.

Chainalysis’in ünlü CEO’su ise konu hakkında yaptığı açıklamasında Bitcoin için yılın yeni başladığını ve fiyatın yıl sonuna doğru 100.000 doları görebileceğini düşündüğünü vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu