BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’den İyi Haber, Kongre Üyeleri Bitcoin (BTC) de Regülasyon’a Karşı

Kripto paralarda regülasyona karşı olan kongre üyeleri Hazine Bakanı'na mektup yazdı.

Bitcoin’de fiyat dalgalanmalarını doğrudan etkileyen ABD Hazine Bakanlığı’nın, kripto paralar ve kripto cüzdanlarla ilgili regülasyon yapacağı haberleri her geçen gün yatırımcıların canını sıkıyordu.

Son olarak 25 Kasım’da Brian Armstrong tarafından bu konularda bir dizi twit atılmış ve piyasa altüst olmuştu.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yaşanan Düşüşün Nedeni Belli Oldu

ABD’de yapılması planlanan regülasyona karşı olan kongre üyelerinden, olumlu haberler de geliyor. ABD’de 4 kongre üyesi, 9 Aralık’ta Hazine Bakanı’na mektup yazarak kripto cüzdanlara yönelik regülasyon yapılacağı ve kısıtlamanın artırılacağı söylentileri için cevap istedi.

Self-Hosted (Kendi kendine barındırılan) cüzdanların daha fazla denetim altına alınması ve kullanımının sınırlandırılmasının iyi bir fikir olmadığını düşünen Kongre üyeleri , söz konusu yasaklamaların ABD finansal sistemi üzerinde Hazine Bakanlığı’nın denetimini azaltacağı ve yasa dışı aktörlerin sistemde daha çok talep göreceği yorumunu yaptı.

Blockchain ve kripto dünyasının temel unsurlarından olan aracısız işlem yapma kabiliyetinin ortadan kaldırılmasının, teknolojik değişim ve gelişimin önüne bir set çekeceğini ifade ettiler. Bu teknolojik yeniliğin önüne set çekilerek durdurulamayacağını düşünen kongre üyeleri, bakanlığın planladığı yasal düzenlemeler sonucunda, Amerika’nın kripto dünyası üzerindeki liderliğinin ortadan kalkacağını ve küresel finansal sistemin dışına itileceğini  belirtti.

ABD’de yapılması planlanan ve detayları çok net bilinmeyen ancak kripto paraların özüne dokunması ihtimali nedeniyle yatırımcıları tedirgin eden söylentiler, bir süre daha gündemi meşgul edeceğe benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu