Kripto Para

ABD’den Rusya’ya Kripto Paraları da İçeren “Tam Kapsamlı” Yeni Tehdit!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'nin Rusya'ya karşı daha fazla yaptırım kararı alabileceğini vurguladı

Rusya, Ukrayna’yı işgalinden bu yana çok fazla yaptırıma maruz kalsa da kendi henüz tam olarak köşeye sıkışmadı. Özellikle Rusya’nın SWIFT sisteminden tamamen çıkartılmasının ardından gözler kripto para yaptırımlarına çevrildi.

ABD, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Arttırabilir

Rusya birçok yaptırıma maruz kalsa da henüz kripto para odaklı tam bir yaptırım uygulanmadı. Birçok önde gelen isim Rusya’nın bu yaptırımları kripto paraları kullanarak atlatabileceğini iddia etmekte ancak buna dair kanıt yok. Önde gelen kripto para borsaları, bütün Rus vatandaşlarına yönelik kısıtlama getirilmesi kararını da şimdiye kadar reddetti. Ancak hükümetin böyle bir karar alması, her şeyi değiştirebilir.

İlgili Haber
ABD'nin Rusya Yaptırımları Kripto Para Borsalarına Da Sıçrayabilir!

Bu sırada Beyaz Saray CNBC muhabiri Kayla Tausche ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinden aldığı bir bilgiyi paylaştı.

Muhabirin ABD Hazine Bakanlığı sekreter yardımcısı Wally Adeyemo’ya dayandırdığı paylaşımına göre, ABD’de Rusya’ya karşı tam kapsamlı ticaret ambargosu, uluslararası sulara ulaşım engeli, nikel, uranyum ve titanyum üzerinde kısıtlamalar ile Rus kurumların kripto para varlıklarına erişim engeli opsiyonu hala masada.

Özellikle Rusya’nın bütün yaptırımlara karşı işgale devam etmesi, bu kararların alınmasına yol açabilir. Kripto para sektörüne yönelik olası bir engel ve yaptırım ise Rus vatandaşları için durumu içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.

Yaptırımların sınırı ve kripto varlıklara nasıl uygulanacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

İlgili Haber
MetaMask ve Opensea'nin İranlı Kullanıcıları Yasakladığı İddia Ediliyor!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu