BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’nin Rusya Yaptırımları Kripto Para Borsalarına Da Sıçrayabilir!

ABD'nin Rusya'ya uygulayacağı bir sonraki yaptırım ne olacak?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra ABD ve birçok ülke Rusya’ya yaptırım uygulama kararı aldı.

Rusya’ya yönelik alınan ekonomik yaptırım karalarına karşı Rusya’nın kripto para birimlerine yönelebileceği ve bu yaptırımları kripto paralar aracılığıyla aşabileceği konuşuldu.

İlgili Haber
Rusya, ABD ve Avrupa'nın Yaptırımlarını Bitcoin ve Kripto Paralar ile Delebilir Mi?

Wall Street Journal’a göre, Rusya’nın kripto paralara olası yaklaşması Biden yönetimini harekete geçirdi.

WSJ, Biden’ın Rusya’ya karşı bir sonraki hamlesinin Bitcoin ve kripto para birimlerine erişimini hedef alan yaptırımlar olabileceğini yazdı.

WSJ, Rusya’ya karşı uygulanacak muhtemel kripto para yaptırımlarının büyük olasılıkla kara listeye alınmış Rus bankalarıyla işlem yapmaya devam eden veya transferlerini askıya almayan kripto para borsalarını hedef alacağını belirtti.

WSJ, ABD’li bir yetkilinin, Rusya’nın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine erişimi ile ilgili uygulanacak herhangi bir yaptırımın kripto para pazarının tamamını mahvetmemesi gerektiğine dikkat çektiğini belirtti.

Bilindiği üzere Rusya’ya karşı şimdiye kadar uygulanan yaptırımlar Başkan Putin’i, yakın çevresini ve ülkenin finansal sistemini hedef alan yaptırımlardı.

Ancak, ABD ve diğer batılı ülkelerin yaptırımları Rusya’nın finansal sistemini ve rubleyi hedef aldıkça giderek ülkedeki kripto paralara olan talebin arttığı görüldü.

Rusya’da artan kripto para talebi karşısında ABD’nin yeni yaptırımları olup olmayacağını takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu