BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Ödeme Devi Kurumsal Yatırımcılar İçin Kripto Para Ortaklığı Kurdu!

ABD'li ödeme şirketi FIS müşterilerine kripto paralara erişim imkanı sunacak.

Kripto para birimlerinin popülaritesi artmaya devam ederken dünyanın önde gelen kurumsal şirketleri de kripto paralar ile ilgili adımlar atmaya devam ediyor.

Son olarak dünyanın en büyük ödeme şirketi Fidelity National Information Services (FIS), Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimlerinin benimsenmesini hızlandırmak için saklama platformu Fireblocks ile ortaklık kurduklarını duyurdu.

Söz konusu ortaklık kapsamında FIS’ın 6.000’den fazla sermaye piyasası müşterileri, Fireblocks platformunu kullanabilecek.

FIS müşterileri Fireblocks platformundan yararlanarak dijital varlıkları taşıyabilecek, depolayabilecek ve ihraç edebilecekler.

FIS, söz konusu anlaşmanın her türden firmanın en büyük kripto ticaret merkezlerine, likidite sağlayıcılarına, borç verme masalarına ve DeFi uygulamalarına erişmesini sağlayacağını belirtti.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov kurulan ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“FIS ile stratejik ortaklık, Fireblocks teknolojisini geleneksel varlıklardaki hemen hemen her tür alıcı, satış ve kurumsal kuruma getirecektir.

FIS ile birlikte, mevcut ve potansiyel FIS müşterilerinin dijital varlık ticaretine dahil olmaları ve bu hızla büyüyen pazarlardan yararlanmaya başlamaları için hızlı bir yol sağlayacağız.”

FIS Sermaye Piyasaları Başkanı Nasser Khodri ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dijital para birimleri daha yaygın hale geldikçe, sermaye piyasası firmaları birçok dijital varlık sınıfını yönetmelerine yardımcı olacak birini isteyecek.

Bu heyecan verici yeni anlaşma da küresel müşteri tabanımız için dijital varlık yeteneklerimizi büyütme taahhüdümüzün bir kanıtıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu