BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

ABD’li Senatör Bitcoin Madenciliği Hakkında Konuştu! “Doğalgaz Kullanın”

Bitcoin madenciliğine yönelik çözümler artıyor.

Bitcoin’e ilişkin eleştirilerin başında enerji tüketimi geliyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerjinin ülkelerle yarışır boyutta olması pek çok tartışmanın odak noktasını oluşturuyor.

Bitcoin ağının yenilenebilir enerji kaynakları ile de ayakta kalabileceğini düşünen maximalistler bu eleştirileri abartılı ve yanlı buluyor.

Özellikle Tesla’nın Bitcoin’in enerji tüketimini gerekçe göstererek Bitcoin ile araç satışına ara vermesi bu tartışmaları iyice odak haline getirmişti.

Bu konuda son çağrı ABD’li senatör Ted Cruz’dan geldi. Teksas Blockchain Zirvesi’nde konuşan Senatör, Çin’in kripto para işlemlerine ve Bitcoin madenciliğine yönelik yasaklarından sonra madencilerin yeni mekanı haline gelen Teksas eyaletindeki enerjinin madencilikte kullanılabileceğini ifade etti.

Senatör Cruz Teksas eyaletinde ABD’nin devasa bir rüzgar kaynağının ve ülkede bir numara olarak sıralanan devasa bir doğal gaz rezervinin olduğuna dikkat çekerek devam etti:

Bitcoin madenciliği yapmak için bu gücü kullanın. Bunun güzelliği bu enerjiler kullanıldığında çevreye muazzam bir şekilde yardımcı oluyorsunuz. Çünkü doğal gazı yakmak yerine onu verimli bir şekilde kullanıyorsunuz.

Senatör ülkede üretilen doğalgazın büyük çoğunluğunun atık olarak yakıldığını ve doğal gaz yakma işleminin yarısından fazlasının Teksas’ta yapıldığını söyledi. Yakma işlemi yerine fazla üretilen doğalgazın Bitcoin madenciliğinde kullanılmak için muazzam bir fırsat sunduğunu belirtti.

Teksas Zirvesi’nde ABD eyaletlerindeki Bitcoin hash oranı verilerini açıklayan Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter, Ted Cruz’un Bitcoin madenciliğine yönelik tavsiyelerinin bu konu ile alakalı bir politikacıdan şimdiye kadar duyduğu en ileri görüşlü bakış açısı olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Faik

Madenciler öyle çok yakıyorki küresel ısınma sebebi. He he


Başa dön tuşu