BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Senatör Bitcoin’i Neden Desteklediğini Açıkladı!

Bitcoin'i destekleyen politikacı sayısı artmaya devam ediyor.

Bitcoin’i savunan ve ABD’de benimsenmesini destekleyen politikacılar arasına giren cumhuriyetçi senatör Ted Cruz, katıldığı Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC) Bitcoin’i övmeye devam etti.

Bitcoin’in merkeziyetsiz olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirten Cruz, hükümetler yada herhangi bir kuruluş tarafından kontrol edilemediği için Bitcoin konusunda oldukça iyimser olduğunu söyledi.

“Bitcoin konusunda iyimser olmamın nedenlerinden biri, merkeziyetsiz yapıda olmasıdır.”

Kanada hükümetinin, Covid-19 yasaklarını protesto eden kamyoncular için Bitcoin bağış kampanyasına karşı aldığı önlemlere de değinen ABD’li senatör, Bitcoin cüzdan servis sağlayıcısı Nunchuck’un Kanada hükümetine karşı verdiği tepkiyi muhteşem olarak değerlendirdi.

“Kanada hükümetinin misillemesine karşı, Bitcoin cüzdan servis sağlayıcısı Nunchuck’un verdiği tepki tek kelime ile muhteşemdir.

Bu aynı zamanda Bitcoin’in hükümetler tarafından kontrol edilemeyeceğinin de bir göstergesidir.”

Bitcoin’e Karşı Olanlar Aslında Sizi Kontrol Etmek İstiyor!

Ted Cruz, konuşmasının devamında Çin’in kripto para yasağını işaret ederek Sol’un Bitcoin’den nefret ettiğini savundu.

“Çinli komünistler ve Elizabeth Warren gibi Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Bitcoin’den nefret ediyor. Çünkü sol Bitcoin’i kontrol edemiyor.

Bu kesimin amacı sizi, varlıklarınızı, birikimlerinizi, yatırımlarınızı kısacası hayatınızı kontrol etmek. Kontrol edemedikleri için de Bitcoin’den nefret ediyorlar.”

Cruz’un bu paylaşımı kripto para topluluğu tarafından iyi karşılanmadı. Bir kullanıcı Bitcoin’in sol ve sağ olarak ayrıştırılmasının doğru olmadığını belirterek Ted Cruz’u “Bitcoin’i kendi yararına kullanan bir politikacı” olarak nitelendirdi.

Cruz’un rakiplerine de ona karşı koymak için “daha fazla Bitcoin yanlısı olmalarını” tavsiye etti.

ABD’li senatör Ted Cruz ayrıca bu ayın başlarında Bitcoin aldığını açıklamıştı.

İlgili Haber
ABD'li Senatör Ted Cruz, Bu Noktadan Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu