Bitcoin

ABD’li şirket: %25 oranında Bitcoin aldılar

Varlıklı Y kuşağı sahibi 1.000 kişi üzerinde yapılan Bitcoin anketi sonuçları şaşırtıcı oldu.

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre Edelman isimli şirket, kripto paralar ile ilgili olarak zengin Y kuşağının ne kadarlık bir kısmının Bitcoin sahibi olduğu konusunda araştırma yaptı. 1.000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre zengin ve varlıklı Y kuşağının en az 250 kadarının Bitcoin sahibi olduğu ortaya çıktı. Y kuşağında bulunan bu kişilerin kripto paraları oldukça yakından izledikleri ve bu konuda bilgilerini ve teknik becerilerini daha fazla geliştirmeyi istedikleri ortaya çıktı.

Y kuşağından 310 kişi ise ”gelecek yıllarda mutlaka Bitcoin sahibi olabilirim, herhangi bir kripto paraya yatırım yapmak istiyorum” olarak yanıt verdi. Toplamda 510 kadar kişi kripto para birimlerine sıcak bakarken %51/50 oranında kripto para sahibi olmayı isteyen ve olan kişilerin oranının 1 kişi ile fazla olduğu ortaya çıktı.

Zengin Y kuşağının gelecekte dünya düzeni üzerinde kripto paraların etkisinin daha fazla hissedilecek olduğunu düşündükleri ve Bitcoin’i daha güçlü bir düzeye gelecek şekilde hayal ettikleri belirtildi. ABD’de kripto paraların çok aşırı yaygın olması ve tüm dünyada etkili olmasından dolayı Bitcoin sahibi olmayı isteyenlerin sayısı çok fazla.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı