Bitcoin

ABD’li Yetkili Konuştu Bitcoin 520 Dolar Kaybetti!

FED Başkanı Jerome Powell'in kripto paralar ile ilgili resmi açıklamaları sonrasında Bitcoin ağır darbe aldı!

ABD’nin ve ABD’li siyasilerin kripto paralar üzerindeki etkisi dolaylı yoldan olsa bile son derece etkili. ABD yönetiminden FED Başkanı Jerome Powell tarafından yapılan resmi açıklamada merkez bankalarının kripto para ile ilgili herhangi bir şey yapmayarak herhangi bir şey kaybetmediklerini açıklaması piyasada bir anda düşüş yaşanmasına sebep oldu. 10.800 dolar seviyesinden 10.277 dolar seviyesine kadar düşüş gösteren Bitcoin fiyatı akşam saatlerinde yatırımcıların tepkisini çekti.

FED Başkanı Jerome Powell, merkez bankalarının ve özel bankaların kripto para alanına girmemesinin bugün hiçbir şey kaybettirmediği ve hiçbir şekilde bundan dolayı kayıplar yaşamadıklarını ve yaşanmasını bugün olduğundan farksız olarak gelecek yıllarda da beklemediklerini açıkladı. Powell bu açıklamasından hemen sonra kripto para yatırımcılarından tepki çekti ve fiyatı büyük oranda düşürdü.

FED Başkanı Jerome Powell ve diğer isimler tarafından yapılan açıklamalar kripto para birimlerini olumsuz olarak etkiliyorlar ve çok ciddi fiyat düşüşlerini tetikleyerek fiyatların böyle düşüşler yaşamasına sebep olabiliyorlar.

*Bitcoin fiyatı 11.000 dolara doğru tekrar yükseliş yaşayabilir ve bunu FED Başkanı gibi isimlerin açıklaması engellemiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı