Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD'nin Bitcoin Madenciliğindeki Payı Artıyor!

ABD’nin Bitcoin Madenciliğindeki Payı Artıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New York merkezli kripto para madenciliği hizmet sağlayıcısı Foundry USA, elinde bulundurduğu Bitcoin ağındaki hash oranı ile kripto madenciliği sektöründeki ikinci en büyük madencilik havuzu oldu.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madencilerine yönelik baskı ve yasaklarından sonra Çin’den ayrılan madenciler kendilerine yeni yuva olarak ABD, Rusya, Kazakistan gibi kripto dostu ülkeleri seçti.

Bitcoin madencilerinin kripto dostu ülkelere zorunlu göçü sonrası bu ülkelerdeki Bitcoin hash oranı artmaya başladı.

BTC.com’dan sağlanan verilere göre, birinci sırada en büyük madencilik havuzu olarak %17,76’lik oran ile AntPool yer aldı.  AntPool’u %15,42’lik oran ile Foundry USA takip etti.

Çinli gazeteci Colin Wu Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Foundry USA, ikinci en büyük Bitcoin madencilik havuzu haline geldi. Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki şiddetli baskısı madencilik endüstrisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne devredilmesindeki temel nedenlerdendir.” dedi.

Çin’in yasaklarından sonra New York, Georgia ve Texas gibi ABD’deki birçok şehirde Bitcoin madencilik faaliyetleri başlamıştı.  ABD’nin Teksas eyaletindeki düşük elektrik maliyeti sebebiyle Teksas’a daha çok Bitcoin madencisinin gelmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları