BitcoinHaberler

“ABD’nin Ekonomik Sorunları, Bitcoin’i (BTC) Türbülansa Sokabilir!”

Andreas Antonopoulos Covid-19'un oluşturacağı ekonomik krizin Bitcoin'e yansımasını değerlendirdi.

Bitcoin rekor üstüne rekor kırarken, 2021 yılı ile ilgili yatırımcıları sevindirecek birçok fiyat tahmin haberi paylaştık. Ancak 2021’in Bitcoin için bekleneni veremeyeceği konusunda Andreas Antonopoulos’tan bir uyarı geldi.

Blok zincir uzmanı ve Bitcoin savunucusu olan Andreas Antonopoulos, beklenenin aksine 2021’de görülecek ekonomik krizin BTC‘nin yararına olmayacağını düşünüyor.

Yakın zamanda katıldığı bir söyleşide konuşan Antonopoulos, Coviv-19 salgınının olası ekonomik sonuçlarını ve bunun oluşturacağı türbülansı değerlendirdi. Bir çok analistin aksine Bitcoin’in de bu türbülanstan olumsuz etkilenebileceğini düşünen Antonopoulos, ABD hükümetinin ekonomik krizi ele alış şekline göre değişik sonuçlar oluşabileceği konusunda uyarıyor.

“Dürüst olmak gerekirse daha da kötüye gideceğini düşünüyorum. Hastalığın gerçek dalgası henüz zirveye ulaşmadı ve muhtemelen Mart’a kadar zirve yapmayacak.

Covid-19’un ekonomik etkileri özellikle ABD’de önlenemedi ve ertelendi. Ekonomik sorunlar neredeyse 1 yıldır ötelendi ve artık ötelenemez. Önümüzde çok ama çok zor zamanlar olduğunu düşünüyorum.

İstikrarsız bir ekonomi Bitcoin için iyi değil. Bitcoin gibi küresel bir para biriminde, başarıyı altı milyardere dayalı olarak inşa edemeyiz.

Bitcoin’de başarıya ulaşmamızın yolu ekonomik kriz değil. Bizim piyasamızdaki pek çok insan beklenen ekonomik felaket konusunda iyimser ve bunun Bitcoin için iyi olacağını düşünüyor.

Bu krizin oluşturacağı insani etki, Bitcoin’i daha iyi bir noktaya ulaştırmayacak. Dürüst olmak gerekirse, ben Bitcoin için euro ve doların istikrarsızlaşmadığını görmek isterim. Yine Bitcoin için, ABD ve Avrupa ekonomisinin biraz istikrar kazanmasını isterim. Bu böyle olduğu sürece insanlar hayatlarında daha fazla fırsata sahip olabilirler. İnsanlar sahip olamasa bile bu fırsata Bitcoin sahip olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu