blank
BitcoinEthereumHaberler

ABD’nin En Büyük Bankasından, Bitcoin Yatırımcılarını Kızdırıp, Ethereum Yatırımcılarını Sevindirecek Haber!

JPMorgan, Ethereum'un Bitcoin'i geride bırakmasını bekliyor.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, kripto para sektörüne ısınmaya başladı. JPMorgan kısa süre önce kripto para alım satım platformu oluşturacağı haberi ile gündeme gelmişti ve şimdi de Ethereum (ETH) lehine açıklamalarda bulunmaya başladı.

Ethereum, Uzun Vadede Bitcoin’i Geçebilir

JPMorgan uzmanları, Ethereum’un uzun vadede Bitcoin‘i geçmesini bekliyor. Uzmanlar tarafından yayınlanan açıklamada konu hakkında şunlar vurgulandı:

Bitcoin aslında bir para biriminden çok değer saklama konusunda altın ile yarışan bir emtia gibi gözüküyor. Ethereum ise kripto para tabanlı ekonominin temeli konumunda ve bu sebeple değer transfer aracı olarak kullanılmakta.”

JPMorgan uzmanları buna rağmen Bitcoin’in merkezsiz finans patlamasına öncülük ettiğini vurgulamakta. Ethereum ise bundan sonra söz konusu furyayı ve gelişmeyi devralacak kripto para gibi gözüküyor. ETH fiyatı bugünün ilk saatlerinde 2.737 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Ethereum fiyatının yükselişinin önüne geçen işlem ücretlerinin fazlalığı ise kısa süre önce bir nebze de olsa giderildi. Ethereum’un DeFi ağında 2 milyondan fazla tekil kullanıcı olduğu biliniyor ve bu da milyonlarca işleme denk geliyor. Ethereum ağının sınırlı kapasitesi ve ETH fiyatının yüksekliği de işlem ücretlerinin artmasına neden oluyor. EIP-1559 ile beraber ise bu durumdan kurtulanabileceği ve ETH’nin gerçek anlamda finansal devrim gerçekleştirilebileceği vurgulanmakta.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu