Ana SayfaHaberlerABD'nin Kaliforniya Eyaletinden Kripto Paralar İçin İyi Haber Geldi: 4 Yıllık Yasak...

ABD’nin Kaliforniya Eyaletinden Kripto Paralar İçin İyi Haber Geldi: 4 Yıllık Yasak Son Buldu!

Takip et

Kaliforniya’daki seçim kampanyaları, eyaletin kampanya düzenleyicisinin kripto bağışlarına yönelik dört yıllık yasağı sona erdirmesinin ardından yakında kripto para bağışlarını kabul edebilecek.

Kripto Para Bağış Yasağını Kaldıran Karar 60 Gün İçerisinde Yürürlüğe Girecek

Kaliforniya Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu, eyaletin kripto para bağışları üzerindeki yasağını kaldırmak ve fonların nasıl kabul edileceğine ilişkin yeni kuralları kabul etmek için oy birliğiyle karar aldı. Yeni düzenleme önümüzdeki 60 gün içinde yürürlüğe girecek.

Komisyonun Temmuz ayındaki toplantısında konuşan hukuk bölümü genel danışmanı David Bainbridge, “Bu yeni ve sürekli değişen bir alan” dedi.

Bainbridge, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sektör geliştikçe bunu düzenlememiz gerekebilir, bu oldukça yeni bir sektör. Ancak bu noktada bu düzenlemenin, kripto para ile bağış yapılmasına izin verme konusunda iyi bir iş çıkardığından, ve daha sonra yasayı ihlal etmek için kolay bir yol haline gelmeyeceğinden oldukça eminim.”

Bağışların, Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve Hazine’nin Mali Suçları Uygulama Ağı’na kayıtlı bir üçüncü taraf ödeme işlemcisi tarafından yürütülmesi ve katkı limitlerini aşmaması gerekiyor.

İlgili Haber
Kaliforniyalı Yetkililer Bazı Bitcoin Şirketlerine Soruşturma Başlattı: İşte Detaylar!

Ayrıca, bağışçının kimliği doğrulanmalı ve bağış anında ABD dolarına çevrilerek kampanyanın banka hesabına aktarılmalıdır.

Komisyon, kripto paraların bağış sınırlarını ve yabancı bağışçılardan nakit para kabul edilmesine karşı kuralları aşmak için kullanılabileceğine dair endişeleri gerekçe göstererek 2018 yılında kripto bağışlarını yasaklamıştı.

Bununla birlikte halihazırda onlarca eyalet, Bitcoin ve kripto varlıklar ile bağış yapılmasına izin veriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları