Kripto HaberleriHaberlerKaliforniyalı Yetkililer Bazı Bitcoin Şirketlerine Soruşturma Başlattı: İşte Detaylar!

Kaliforniyalı Yetkililer Bazı Bitcoin Şirketlerine Soruşturma Başlattı: İşte Detaylar!

Takip et

Kaliforniya Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı, kripto para faiz hesapları sunan birden fazla şirketi aktif olarak araştırdığını açıkladı.

Kaliforniyalı Yetkililer, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketlerini Soruşturmaya Başladı

Bugün yayınlanan bir tüketici uyarısında, düzenleyici kurum, müşterilerin hesaplarından para çekmelerini ve hesapları arasında transfer yapmalarını engelleyen bazı kripto şirketlerinin de dahil olduğu, ülke çapında faiz getirili kripto varlık hesapları sunan firmaları incelediğini söyledi.

Departman, şirketlerin yerel yasaları ihlal edip etmediğini araştırdığını belirtti.

Yapılan duyuruda, para çekimlerini yavaşlatan ya da durduran platformların Kaliforniyalı müşterilerinin departman ile iletişime geçmesi istendi.

Duyuruda herhangi bir firmanın adı geçmese de, kripto para lending şirketi Celsius, geçen ay bir likidite krizi sırasında hizmetleri askıya aldığından beri platformundaki para çekme ve transfer işlemlerini henüz yeniden başlatmadı.

İlgili Haber
Para Çekim İşlemlerini Durduran Vauld, Alacaklılarına Ne Kadar Borcu Olduğunu Açıkladı!

Geçtiğimiz Cuma günü, Teksas ve Alabama’daki eyalet düzenleyicilerinin Celsius ve Voyager’a yönelik soruşturmaları genişlettiği bildirilmişti.

Departmanın yaptığı açıklamada, bazı kripto para faiz hesaplarının kayıtsız menkul kıymetler olduğu ve bu yüzden BlockFi ve Voyager Digital gibi şirketlere karşı kısa bir süre önce harekete geçildiği belirtildi.

Departmana göre menkul kıymet kayıtlarının amacı, yatırımcılara yeterli açıklama yapmaktır. Şimdi, diğer firmaların da aynı ihlaller için suçlanıp suçlanmayacağını araştırıyor.

Departmanın yayınladığı bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Departmanımız Kaliforniyalı tüketici ve yatırımcıları, kripto para faiz getirisi sunan bazı şirketler tarafından riskler konusunda yeterince bilgilendirilmiş olmama ihtimalleri konusunda uyarıyor.

Kripto faiz hesabı sağlayıcıları, mevduat sigortasına sahip olması gereken bankalar ve kredi birlikleri ile aynı kurallara ve korumalara tabi değildir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları