Ana SayfaHaberlerPara Çekim İşlemlerini Durduran Vauld, Alacaklılarına Ne Kadar Borcu Olduğunu Açıkladı!

Para Çekim İşlemlerini Durduran Vauld, Alacaklılarına Ne Kadar Borcu Olduğunu Açıkladı!

Takip et

Vauld, geçen hafta müşteri para çekme işlemlerini durdurduktan sonra alacaklılarına bir mektup yayınladı ve yaklaşık 70 milyon dolarlık bir toplam açık olduğunu duyurdu.

Vauld, 330 Milyon Dolar Varlığa Sahip Olduğunu ve 400 Milyon Dolar Borcu Olduğunu Duyurdu

Mektubu Pazartesi günü haber platformu The Block ile paylaşan şirket, yaklaşık 330 milyon dolar değerinde varlığa ve yaklaşık 400 milyon dolar değerinde borca sahip olduğunu söyledi.

Ancak bu rakamlar nihai olmayabilir çünkü şirket şu anda adli ve mali denetimlerden geçtiğini ve açıklanan rakamların bildikleri en doğru rakamlar olduğunu ifade etti.

İlgili Haber
Nexo, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketini Satın Almak İçin Anlaşma Yaptı!

Vauld’un bu duruma nasıl düştüğüne gelince, firma, eksikliğe katkıda bulunan ana faktörlerin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) alım satımlarındaki piyasa zararlarının yanı sıra çökmüş algoritmik stablecoin terraUSD’ye (UST) maruz kalma olduğunu söyledi.

Piyasa zararları, bir menkul kıymetin fiili satışı yerine bir muhasebe kaydı yoluyla oluşan zararlardır.

Şirket, yaptığı açıklamasında şunları ekledi:

“Ayrıca, erken tahsil edilemeyen 3-11 ay vadeli krediler için yönetim altındaki varlıklarımızın önemli bir kısmını taahhüt ettiğimiz bir vade uyumsuzluğumuz var.”

Ekibinin büyük bir kısmı Hindistan’da bulunan Singapur merkezli kripto para şirketi, 4 Temmuz’da müşteri geri çekme işlemlerini askıya almıştı.

Ertesi gün, Londra merkezli rakibi Nexo, potansiyel bir satın alma için firma ile bir sözleşme imzaladı. Nexo şu anda bir durum tespiti sürecinden geçiyor ve Vauld müşterilerinin fonları hala bloke durumda.

Bazı Vauld müşterileri Nexo anlaşmasına şüpheyle yaklaşmaya devam ediyor. Vauld, alacaklılara gönderdiği mektupta, anlaşmanın gerçekleşmemesi halinde müşterilerini mağdur etmemek için başka planları olduğunu belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları