Kripto HaberleriHaberlerABD'nin Prestijli Üniversitelerinden Biri, Metaverse ile İlgili Bir Kurs Başlatıyor!

ABD’nin Prestijli Üniversitelerinden Biri, Metaverse ile İlgili Bir Kurs Başlatıyor!

Takip et

Pennsylvania Üniversitesi’ne bağlı yüksek profilli bir işletme okulu olan Wharton School, Metaverse iş dünyasıyla ilgili yeni bir kurs başlattığını duyurdu.

“Metaverse Ekonomide İş Dünyası” başlıklı online kurs, öğrencileri bu sanal dünyanın iş uygulamaları konusunda eğitiyor ve katılımcılara sanal alanlarda ilk elden interaktif deneyimler yaşatıyor.

Üniversitenin Açtığı Kurs, Profesyonellere Metaverse Eğitimi Verecek

Programın akademik direktörü Kevin Werbach yaptığı açıklamada, kursun amacının, iş dünyası profesyonellerine gelişmekte olan sanal dünya ekonomisindeki fırsatları daha iyi anlamalarını ve bu ekonomideki sorunları ele almak için daha iyi araçlar sağlamak olduğunu söyledi.

Duke Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi’ndeki dersler gibi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer yüksek profilli üniversiteler de web3 teknolojisini öğrenme araçları olarak kullanmış ve kurs tamamlama sertifikalarını non-fungible token (NFT) olarak sunmuştu. Ancak Wharton’ın yeni programı, Metaverse’in ekonomik bir fırsat olarak yükseköğretime girdiği ilk örneklerden birine işaret ediyor.

İlgili Haber
Türk Yatırımcıların Yakından Takip Ettiği Metaverse Altcoin, Yeni Büyük Girişimini Duyurdu!

Wharton, metaverse iş kursunu ekonomi danışmanlık firması Prysm Group ile birlikte geliştirdi. Altı haftalık program asenkron olup Adobe, Animoca Brands, Second Life, Unity ve daha birçok kurumdan konuk konuşmacıların yer aldığı 50’nin üzerinde ders videosu içermektedir.

2021 yılında popülerlik kazanan Metaverse kavramı oldukça ses getirmiş ve hatta Facebook adını Meta olarak değiştirerek bu sektörde söz sahibi olmak istediğine işaret etmişti. Buna ek olarak kripto para piyasasında çok sayıda sanal dünya temalı coin de oluşturulmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları