Ana SayfaAltcoinTürk Yatırımcıların Yakından Takip Ettiği Metaverse Altcoin, Yeni Büyük Girişimini Duyurdu!

Türk Yatırımcıların Yakından Takip Ettiği Metaverse Altcoin, Yeni Büyük Girişimini Duyurdu!

Takip et

Solana altcoini tabanlı oyun metaverse’i Star Atlas (ATLAS), Perşembe günü 426LIVE topluluk etkinliği sırasında Star Atlas DAO’nun lansmanını duyurdu.

Metaverse Altcoin, Star Atlas DAO’nun Lansmanını Yaptı

DAO, üyelerin karar alma süreçlerine katılmalarını sağlamak için Star Atlas’ın yönetim tokenı POLIS’i kullanacak. DAO’nun oylama vekalet modelinin, Star Atlas vizyonuna uzun vadeli inancı olan topluluk üyelerini desteklemek için tasarlandığı belirtildi. Bu nedenle şirket, sahiplerinin tokenlerini beş yıla kadar taahhüt edebilecekleri POLIS kilitlemesini de duyurdu.

Star Atlas’ın kurucu ortağı Michael Wagner, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Star Atlas’ın vizyonu, oyunun bu farklı seviyelerinde faaliyet gösteren, oyun içi varlıkları ve hazineleri yönetmek için çeşitli zincir üstü araçlar kullanan, Blockchain’in güvenilir ve merkezi olmayan doğasını kullanarak faaliyetleri koordine eden bir DAO’lar DAO’sudur.

Bu araçları geliştirmeye ve önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca topluluğumuza sunmaya kararlıyız.”

2020 yılında Wagner ve Pablo Quiroga tarafından piyasaya sürülen Star Atlas, 2620 yılında geçen sanal bir oyun metaverse’idir. Oyun dünyası, kaynaklar, bölgesel fetih ve siyasi hakimiyet için mücadele eden üç gruba ayrılmıştır: insanlar tarafından yönetilen MUD bölgesi, hissedebilen androidlere ait Ustur Sektörü ve uzaylı türlerden oluşan bir konsorsiyum tarafından yönetilen ONI Bölgesi.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kriz Bitti Mi? Citi Son Araştırma Raporunu Açıkladı

“Oyun İçindeki Tüm Bölgelerin Kendisine Ait DAO’su Olacak”

Ancak Star Atlas DAO, Star Atlas metaverse için planlanan tek DAO değil. Oyundaki üç grubun her birinin kendi DAO’su olacak ve bu DAO’lar kendi kontrollerindeki bölgeler için vergi belirlemek ve dağıtmak gibi amaçlar için kullanılacak.

Şirket bu sistemi şu ifadeler ile açıkladı:

“Bütün POLIS yatırımcılarına açık olan Star Atlas DAO’nun dışında, diğer DAO’lar oyuncuların oyun içi politikalara katılabilmek için yerelleştirilmiş yükümlülüklere sahip olmasını gerektiriyor.

Örneğin, yalnızca Ustur sahiplerinin Ustur DAO’ya katılmasına izin verilecek ve yalnızca belirli bir yıldız sistemindeki arazi sahipleri söz konusu sistem kararları üzerinde oy kullanma hakkına sahip olacak.”

DAO’nun yanı sıra Star Atlas, Galaktic Marketplace’in yeni DAO özellikli oyun temelleri ve yeni bir arayüzle yenilendiğini duyurdu. Oyuncular artık diğer oyuncularla doğrudan varlık alıp satabilecekler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları