Kripto Para

Açılım Süreci: Coronavirüs 2. Dalgası Büyük Bir Yıkıma Sebep Olabilir

Washington'dan Ankara'ya birçok hükümet ülkeleri "açmak" istiyor.

Tüm bilim adamları AVM gibi yerlerin asla açılmaması gerektiğine işaret ederken, Washington’dan Ankara’ya birçok hükümet radikal adımlar atmaya devam ediyor. Washington yönetimi kısa süre içerisinde ülkeyi yeniden açılması için adımlar atacakları uyarısında bulunurken, Ankara hükümeti ise İstanbul’da geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalardan hemen sonra bugün birçok işyerinin zorunlu olarak açılmasına karar verdi.

AVM’lerin zorunlu olarak açılmasına karar veren Ankara yönetiminin ve diğer hükümetlerin bu tür radikal adımlarının 2. dalgaya sebep olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Zira bugünlerde yaşanan durumun etkilerinin 2.5 hafta sonra görülmesi, bu adımların sonucunun 2.5 hafta sonra net olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Eğer ki corona virüsünün 2. dalgası gelirse bu durumda Türkiye gibi ekonomisi güçlü temellere bağlı olmayan, döviz karşısında sürekli değer kaybına uğrayan para birimine sahip ülkelerin çok ciddi iflas süreçlerine bile gidebileceği konuşuluyor.

Korku Kripto Paralara Yönlendiriyor

Bazı ülkelerde hükümetlerin özellikle bankalara yönelik kararlar almasından endişe edildiği için bu dönemde bir grup kripto para yatırımcısı paralarını bankalardan çekerek kripto para borsalarında nakdi varlık olarak tutmayı değerlendiriyor.

Özellikle bir grup insan Türkiye’de de bu konuda adımlar atıyor ve bankalara güvenmedikleri için paralarını evde veya kripto para birimi borsalarında (ABD merkezli) tutmaktalar. ABD, İsviçre ve diğer bazı ülkeler Türk yatırımcıların güvenli gördüğü ülkeler olarak bilinirken, Türk bankalarına yönelik herhangi bir karar olmamasına rağmen şimdiden böyle adımlar atılması bazı soru işaretleri ve panik sebebi.

2. Dalga İflasa Sürükleyebilir

Coronavirüs 2. dalgasının özellikle bazı ülkelerde büyük ve uzun yıllar sürecek iflasa sebep olması bekleniyor. Bu durumdan özellikle sadece fakir ülkelerin değil, orta gelirli ülkelerinde bu durumdan çok fazla etkilenebileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu