BlockchainHaberlerKripto Para

Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

ABD Adalet Bakanlığı kripto para raporu yayınladı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) bugün Başkan Joe Biden’ın dijital varlıklarla ilgili yayınladığı yürütme emrine karşı hazırladığı raporunu yayınladı.

“Dijital Varlıklarla İlgili Suç Faaliyetlerini Tespit Etme, Soruşturma ve Kovuşturma Konusunda Uluslararası Kanun Uygulayıcı İşbirliği Nasıl Güçlendirilir?” başlıklı raporda kripto para ve blokzincir teknolojisi alanında daha fazla uluslararası işbirliği yapılması gerektiğini belirtildi.

Başka ABD kurumlarıyla birlikte oluşturulan DOJ raporu, kripto para birimlerinin yasadışı kullanımıyla mücadele için uluslararası işbirliği, bilgi paylaşımı ve tek tip düzenleme çağrısında bulunuyor.

Raporda kara para aklama ve müşterini tanı kurallarının da uluslararası işbirliğine uyumlu hale getirilmesi önerildi.
ABD Başsavcısı Merrick Garland raporda şu ifadeler yer verdi:

“Dijital varlıkların küresel finansal sisteminde kullanımı artmaya devam ediyor.

Ve bu artan kullanım yatırımcılar, tüketiciler ve işletmeler için kara para aklama, fidye yazılımı, terör finansmanı ve dolandırıcılık gibi suç risklerini artırırken yaptırımlardan kaçınma yöntemi olarak da görülmesine neden oluyor.

Bu bağlamda ABD ve ortaklarını dijital varlıklarla ilgili suç faaliyetlerini tespit etmek, soruşturmak, kovuşturmak ve bu teknolojilerin özelliklerinin hukuk önünde oluşturduğu engellerin üstesinden gelmek için en iyi şekilde konumlandırmak adına uluslararası güçlü bir işbirliği gereklidir.”

Raporda son olarak Adalet Bakanlığı’nın kripto para alanında uluslararası bağlamda işbirliği yapılmasını, bilgi paylaşımının artırılmasını ve yetki alanları arasındaki düzenleyici boşlukların giderilmesini önerdiğine dikkat çekildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu