Kripto HaberleriBitcoinAgresif Balina Her Gün 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Alıyor! Elinde Toplam Kaç...

Agresif Balina Her Gün 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Alıyor! Elinde Toplam Kaç BTC Var?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Balinaların hareketlerinin yorumu Bitcoin’in (BTC) fiyat performansını değerlendirirken her daim ilgi çekici göstergeler olmuştur. Bununla birlikte bir kripto para balinasının hareketi yatırımcıların özellikle ilgisini çekmeyi başardı.

Balina, Bitcoin Fiyatı Ne Olursa Olsun Satın Alım Yapıyor

Twitter kullanıcılarının paylaştığı ekran görüntülerine göre bir kripto para balinası, o günkü fiyat ne olursa olsun her gün 1 milyon dolarlık Bitcoin almasıyla kripto topluluğunun dikkatini çekti.

Söz konusu ekran görüntüsünde balinanın 22 Şubat 2022 tarihinden bu yana yaptığı satın alımlar görülüyor. Söz konusu tarihte elinde 8.652 BTC bulunan balina, 7 Nisan tarihi itibariyle ise elinde 9.779 adet BTC’ye sahip.

BTC balinasının günlük satın alımlarının Blockchain kaydı.

Buna ek olarak balinanın sahip olduğu coinleri 35.000 dolar ila 47.000 dolar gibi son derece geniş bir fiyat aralığından aldığını da hatırlatalım. Bununla birlikte balina son günlerde günlük olarak yaptığı yatırım miktarını 1.2 milyon dolara çıkarmış durumda.

Balinanın sahip olduğu varlıkların dolar cinsinden değeri ise 326 milyon dolardan 426 milyon dolara çıkmış. Bu, %30.67’lik bir artışa tekabül ediyor.

Balinalar Yeniden Alış Moduna Mı Geçti?

Benzer şekilde Mart ayı başlarından bu yana günlük olarak Bitcoin alımı yapan başka bir balina daha tespit edildi. Bu balina her gün 500 ila 1000 BTC satın alıyor. Balina yatırımcı, bu satın alımlar ile beraber varlıklarını toplam 36 milyon dolardan 434 milyon dolara çıkarmış.

Borsalardaki toplam BTC miktarına baktığımızda da bu oranın her geçen gün azaldığı görülüyor. Bu veriden de özellikle balinaların, ellerindeki BTC’leri satmamak üzere soğuk cüzdanlarına çektiği anlaşılıyor.

Sarı Grafik: Borsalardaki Toplam BTC Miktarı
İlgili Haber
Bitcoin'de 111 DMA'nın Sırrı ve Tam Şu Anda Bulunduğumuz Seviyenin Önemi Nedir?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları