Kripto HaberleriNedirAirdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Airdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Airdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Airdrop, havadan gelen yardım anlamına gelir. Sanal para piyasasına yeni girecek olan coinlerin, ücretsiz bir şekilde dağıtılma işlemidir. Airdrop neden yapılır? Airdrop’un mantığı, piyasaya yeni girecek coinin, reklamını ve tanıtımını yapmaktır. Coinin arkasında sağlam bir kitle oluşturmak, onu çok daha fazla popüler yapar.

Airdrop’dan Herkes Faydalanabilir mi?

Coinlerin düzenlendiği Airdrop kampanyalarına, katılım şartlarını yerine getiren herkes faydalanabilir. Bu iş için ilk yapmanız gereken, Airdrop düzenleyen coinleri bulmaktır. Bunun için coinlerin resmi internet sayfaları, Bitcointalk gibi uluslararası sanal para forumlarından veya çeşitli diğer iletişim kanallarında takip edebilirsiniz. Airdrop düzenleyecek kişilerin amacı zaten reklam ve tanıtım olacağı için Bitcointalk gibi on binlerce üyesi olan forum sayfalarına zaten kampanya ile ilgili paylaşım veya duyurularda bulunurlar.

Airdrop düzenleyen coin sahipleri, kendi hedef ve beklentilerini ‘’katılım şartlarında’’ belirtirler. Bu katılım şartlarını ve diğer adımları yerine getiren herkes Airdrop’tan faydalanabilir.

Airdrop’ta bazen hiçbir katılım şartı olmayacağı gibi Bitcointalk gibi büyük çaplı forumlarda belli bir yer edinen kullanıcılara, telegram ya da slack isimli uygulamalara katılanlara, Facebook veya Twitter hesaplarından paylaşım yapma gibi çeşitli talepleri karşılama gibi isteklerde de bulunulabilir.

Airdrop Kazançlı mı?

Katılım şartlarını yerine getiren herkes faydalanabilir dedik. Sizden hiçbir şekilde ücret istenmeyen bir kampanyadan bahsediyoruz. Bu sebeple Airdrop için kesinlikle kazançlı diyebiliriz. Airdrop’tan kazandığınız coinleri ister yatırım amaçlı bekletin isterseniz de sanal para borsalarında Bitcoin ve Ethereum’a çevirin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları