fbpx
HaberlerKripto ParaNedir

Airdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Airdrop Nedir? Herkes Faydalanabilir mi?

Airdrop, havadan gelen yardım anlamına gelir. Sanal para piyasasına yeni girecek olan coinlerin, ücretsiz bir şekilde dağıtılma işlemidir. Airdrop neden yapılır? Airdrop’un mantığı, piyasaya yeni girecek coinin, reklamını ve tanıtımını yapmaktır. Coinin arkasında sağlam bir kitle oluşturmak, onu çok daha fazla popüler yapar.

Airdrop’dan Herkes Faydalanabilir mi?

Coinlerin düzenlendiği Airdrop kampanyalarına, katılım şartlarını yerine getiren herkes faydalanabilir. Bu iş için ilk yapmanız gereken, Airdrop düzenleyen coinleri bulmaktır. Bunun için coinlerin resmi internet sayfaları, Bitcointalk gibi uluslararası sanal para forumlarından veya çeşitli diğer iletişim kanallarında takip edebilirsiniz. Airdrop düzenleyecek kişilerin amacı zaten reklam ve tanıtım olacağı için Bitcointalk gibi on binlerce üyesi olan forum sayfalarına zaten kampanya ile ilgili paylaşım veya duyurularda bulunurlar.

Airdrop düzenleyen coin sahipleri, kendi hedef ve beklentilerini ‘’katılım şartlarında’’ belirtirler. Bu katılım şartlarını ve diğer adımları yerine getiren herkes Airdrop’tan faydalanabilir.

Airdrop’ta bazen hiçbir katılım şartı olmayacağı gibi Bitcointalk gibi büyük çaplı forumlarda belli bir yer edinen kullanıcılara, telegram ya da slack isimli uygulamalara katılanlara, Facebook veya Twitter hesaplarından paylaşım yapma gibi çeşitli talepleri karşılama gibi isteklerde de bulunulabilir.

Airdrop Kazançlı mı?

Katılım şartlarını yerine getiren herkes faydalanabilir dedik. Sizden hiçbir şekilde ücret istenmeyen bir kampanyadan bahsediyoruz. Bu sebeple Airdrop için kesinlikle kazançlı diyebiliriz. Airdrop’tan kazandığınız coinleri ister yatırım amaçlı bekletin isterseniz de sanal para borsalarında Bitcoin ve Ethereum’a çevirin.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box