HaberlerMetaverse

AK Parti Metaverse Çalıştayı Yapacak!

21 Mart'ta gerçekleşecek olan çalıştayın metaverse'ü tüm yönleriyle ele alması bekleniyor.

Metaverse artık her geçen gün ülkelerin gündeminde daha fazla yer alıyor. Türkiye’nin de yakın takibinde olduğu metaverse dünyası, AK Parti‘nin yeniden gündeminde.

Parti’den yapılan açıklamada 21 Mart‘ta “Metaverse Çalıştayı” düzenleyeceği bildirildi. Metaverse teknolojisini anlamak ve doğru yorumlamak amacıyla düzenlenecek olan programda Metaverse’in toplumsal, ekonomik, dini ve siyasi boyutlarının ele alınması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, Metaverse’ün sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik teknolojileri ile adeta İnternet’in yeni bir aşaması olduğuna işaret etti.

Programın “Metaverse ve Değerler” başlıklı bölümde metaverse dünyasının İslam inancı ve değerlerine etkilerinin de tartışılacağı ifade edildi.

Ankara’da düzenlenecek olan çalıştaya Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın da katılması bekleniyor.

Bundan 2 ay önce metaverse ile ilgili ilk toplantısını gerçekleştiren AK Parti, bu kez düzenlenecek olan çalıştayda dijital dünyayı tüm yönleriyle mercek altına alacak. Yaklaşık 2 bin davetlinin artırılmış gerçeklikle çalıştaya katılması sağlanacak.

Salon girişinde sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimleme alanlarının da olacağını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, salonun içinde de kartlar ve görsel filmler yoluyla katılımcılara farklı deneyimler yaşatmayı umduklarını söyledi.

İleri ayrıca

Akademisyenlerimizle, sektörden katılımcılarımızla, hep beraber metaversenin ne olduğunu, ne olacağını nereye doğru dönüşeceğini değerlendireceğiz. Bu bir dizi etkinliğin ilk aşaması olacak. Ekonomik anlamda olsun, hukuki anlamda olsun metaverse’ün güncel yaşamımıza etkileri neler olabilir bunun üzerine bir beyin fırtınası hayata geçecek diyebiliriz.” diyerek sözlerini tamamladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu