coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAk Parti'den Kripto Para Açıklaması!

Ak Parti’den Kripto Para Açıklaması!

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri kripto paralar hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yeni Şafak, geçtiğimiz gün kripto para taslağının 2023 yılı bitmeden meclise sunulacağını iddia etmişti.

İlgili Haber
Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Bu iddia AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri tarafından kısmen doğrulandı.

Anadolu Ajansının haberine göre kripto paralarla ilgili bir taslak hazırlığının bulunduğunu belirten ancak zaman konusunda net bir tarih vermeyen Ömer ileri “Yenilikçi teknolojiler alanında, gerek blokzincir gerek yapay zeka, Türkiye’nin söz sahibi ülkelerden biri olacağına inanıyorum. Bu istikametteki yürüyüşümüz devam ediyor.” dedi.

AA’ya konuşan Ömer İleri Blockchain dünyasında önemli kuruluşları buluşturan etkinliklerde sektörün önde gelenleriyle bir araya geldiklerini belirterek, Türkiye’nin Blockchain alanındaki attığı adımlardan mutluluk duyduklarını söyledi.

İleri Blockchain teknolojisini “Bizim toplumumuzda daha çok kripto varlıklar vesilesiyle bilinen ama aslına bakacak olursanız kripto varlıkların çok ötesinde bir teknoloji” olarak tanımlayarak şunları söyledi:

” Kripto para sektörü gelişmiş ülkelerde dahi yeni yeni olgunlaşmaya başlayan bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada Avrupa Birliği (AB) Kripto Varlıkları Yönetmeliği (MiCA) de 2024’te yürürlüğe girecek.

ABD’de bu konuda federal anlamda kapsayıcı bir uygulama olmadığını görüyoruz. Bu noktada Türkiye hızlı hareket eden ülkelerden biri.

Geçtiğimiz yıllarda bir çalışma başlattık. Ben de sürecin bir kısmında vardım. Kripto varlıklar noktasında ciddi bir toplumsal ilgi var. Burada vatandaşımızı korumak, vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ama bir yandan da blokzincir zihniyetinin önünü açmak, onun önünü kapatmamak noktasında çalışmalarımız oldu, oluyor.

Bu kapsamda sektörle de iletişim halindeyiz. İlgili kurumlar çalışmalarını yapıyorlar. İlerleyen süreçlerde bu konu tekrar gündeme gelecek.”

Kripto para düzenlemeleri konusunda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de açıklama yapmıştı.

İlgili Haber
Bakan Mehmet Şimşek'ten Kripto Para Açıklaması!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kripto paraların asıl amacına aykırı bir durum. Siz tasarruf ettim diye yıllarca birikim yaparsınız, sonra bir stopaj yasası çıkar brikimin günden güne erir sana faydası olmaz. Yasa daha güvenli hale getirmek için çıkmaz ama hemen nasıl vergi alınır hızlıca o yasa çıkar. Tebrikler.

Last edited 6 gün önce by Anonim

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail