coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Yeni Şafak'ın haberine göre, kripto paraların yasalar kapsamına alınması için hazırlanan kripto para taslağının 2023 yılı bitmeden Meclis'e sunulacağı iddia edildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda Türkiye’de de kripto para kullanımı artmaya devam ediyor.

Son zamanlarda Türkiye’de kripto para kullanım oranı %50’nin üzerine çıkarken bir yandan da kripto regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 yılında yaptığı açıklamada kripto paraları kabul etmek gibi bir niyetlerinin olmadığını belirterek kripto paralarla mücadele edeceklerini söylemişti. Erdoğan ayrıca çalışmaların devam ettiğini de eklemişti.

İlgili Haber  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması: "Onlarla Savaşıyoruz"

Yeni Şafak‘ın haberine göre, kripto paraların yasalar kapsamına alınması için hazırlanan kripto para taslağının 2023 yılı bitmeden Meclis’e sunulacağı iddia edildi.

Söz konusu kripto para düzenlemesiyle kripto sektörünün kara para aklama ve terörizmin finansmanı amacıyla kötüye kullanılmasının önüne geçmesinin beklendiği belirtildi.

Bu düzenleme kapsamına sosyal medya fenomenlerinin de eklenmesinin beklenildiği ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada FATF tarafından paylaşılan rapora göre, Türkiye’nin 40 FATF standardının 39’u ile uyumlu olduğunu, teknik uyum kapsamında hazırlıkları devam eden tek husus kripto paralar ile ilgili çalışmalar olduğunu söylemişti.

Bu noktada düzenleme ile FATF’ın, Türkiye’yi gri listede tutması için hiçbir gerekçesi kalmayacağı düşünülüyor.

İlgili Haber  Bakan Mehmet Şimşek'ten Kripto Para Açıklaması!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail