Blockchain

Algorand İslami Finans Sektörü İçin Şeriat Sertifikası Aldı!

Algorand'dan yapılan açıklamada İslami finans işlemlerinin şeriata uygun olacağı açıklandı.

Bir süre önce Algorand tarafından yapılan şeriat sertifikası başvurusu onay aldı. Algorand yaptığı açıklamada Blockchain şirketi olarak İslami finans sektöründe boy gösterebilecekleri ve bunun için tüm işlemlerinin şeriat yasalarına uygun olduğunu gösteren belgeye sahip oldukları açıklandı. Şeriat sertifikasının neleri içerdiği bilinmezken, faiz ve benzer konulara izin verilmiyor ve haram olarak kınanan finans eylemlerine el sürülmemesi gerek.

Algorand bunları yerine getirecek ve bu konuda atacak olduğu adımlar sayesinde özellikle başta Suudi Arabistan olmak üzere bölgesel olarak İslamiyetin daha çok değer gördüğü, Müslüman halkın daha fazla olduğu şeriat yönetimi ile yönetilen ülkelerde aktif faaliyet gösterecek.

Bugüne kadar yapılan açıklamalarda çok sayıda insan bu tür şirketlerin bu tür sertifikalar almasını önemli buldu. Kimileri ise şeriat sertifikası almanın değil, şeriat yükümlerine uymanın bir gereklilik olduğunu açıkladı ve şirketlerin kazanç elde etmeden hizmet sunamayacakları için bu tür sertifikalardan daha önemlisi bu şirketleri yönetenlerin Müslüman olması gerektiğini belirtti. Algorand’un bu sertifikayı alması ile birlikte daha önemli adımlar atması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu