HaberlerKripto ParaMetaverse

Alibaba ve Tiktok Gibi Çinli Teknoloji Devleri Metaverse’e Yatırım Yapıyor!

Metaverse yatırımları devam ediyor.

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir raporda, Çin’de metaverse pazarının 52 trilyon yuan yani yaklaşık 8 trilyon dolara ulaşabileceği ve Çin’li devlerin bu pazardan paylarını almak için kollarını sıvadıkları belirtildi.

Tencent, Alibaba, NetEase ve TikTok sahibi ByteDance gibi Çin’in teknoloji devleri Metaverse konusunda Çin’de öncü konumda yer alıyor.

Morgan Stanley hazırladığı raporda şu ifadeleri yer verdi:

“Metaverse, sosyal ağın geleceğidir. Çin’in tüm teknoloji devleri, en genç nesil internet kullanıcılarının ilgisini çekmenin yeni yollarını bulmak için onu kucaklamak zorunda.”

Çin’in metaverse geleceği diğer ülkelerden farklı olacağa benziyor. Zira Çin hükümetinin olumsuz yaklaşımı, teknoloji sektöründeki katı kuralları ve kripto para birimleri üzerindeki baskısı nedeniyle dünyadaki diğer ülkelerden farklı gelişim izleyecek.

Facebook’un ana şirketi Meta ve Microsoft gibi ABD’li firmalar metaverse konsepti üzerinde her şeyi yaparken, Çinli şirketler daha sıkı düzenlemeler nedeniyle daha temkinli bir yaklaşım benimsiyor. Ancak bu yatırımların devam etmesine engel değil.

Hatırlanacağı üzere 2021 yılının son günlerinde metaverse çılgınlığına Çinli e-ticaret devi Alibaba da dahil olmuştu.

Alibaba Group, Metaverse’ün oyun potansiyelini test etmek için Pekin merkezli “Yuanjing Shengsheng” isimli yeni bir metaverse odaklı şirket kurdu.

İlgili Haber
E-Ticaret Devi Alibaba'dan Metaverse Hamlesi Geldi!

Alibaba gibi Metaverse’de gelecek olduğunu düşünen Tencent CEO’su Pony Ma da yaptığı bir röportajda Metaverse’in oyunlar gibi mevcut endüstrilerin büyümesi için bir fırsat olacağını belirtmişti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu