HaberlerKripto ParaPolkadot

Alman Telekom Devi Bu Kripto Paraya Yatırım Yaptı!

Deutsche Telekom Polkadot aldığını açıkladı.

Avrupa’nın en büyük telekominikasyon şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom, yan kuruluşu T-Systems Multimedya Çözümleri (MMS) aracılığıyla Ethereum’un kurucularından Garry Woods’un geliştirdiği Polkadot’a (DOT) yatırım yaptığını duyurdu.

Chainlink yatırımı ile daha önce de Blockchain alanında girişimlerde bulunan Almanya’nın telekom devi, Polkadot yatırımı ile blockchain alanında ilerlemeyi hedefliyor.

Deutsche Telekom’un Blockchain alanında 4. girişimi olan DOT alımı dışında şirket daha önce  NFT sektöründe faaliyet gösteren Dapper Labs ve mobil odaklı DeFi ödeme ağı olan Celo ile de çalışmalar yaptı.

Deutsche Telekom’un Blockchain Çözümleri Merkezi başkanı Andreas Dittrich, DOT yatırımı ile yeni bir iş birimi oluşturmak istediklerini belirterek konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Daha önce DeFi ödeme ağı Celo ile yaptığımız gibi, Polkadot ağının yönetimine katılabilmek için DOT tokenlarına yatırım yapıyoruz ve temelde altyapı gelişimimizi desteklemek için yatırımımızı ağzımızın olduğu yere yapıyoruz.”

Andreas Dittrich ayrıca ilerleyen zamanlarda T-Systems’in Polkadot Blockchain programlama çerçevesi “Substrate” üzerinde kendi uygulamalarını geliştirmeyi planladığını da açıkladı.

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 11.sırada yer alan Polkadot (DOT) Kasım ayı başında 55 $’lık zirvesinden sonra 23$ seviyelerine kadar düşmüştü. Toparlanmaya başlayan DOT, yazım esnasında yaklaşık olarak 27.32 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Selim HAN

2022 ilk yarısında 170$ bandını rahatlıkla aşacak büyük yatırımlar yapılan geleceği parlak bir coin


Başa dön tuşu