Kripto HaberleriBitcoinAlmanya Bitcoin ve Ethereum'u HODL Edenden Vergi Almayacak!

Almanya Bitcoin ve Ethereum’u HODL Edenden Vergi Almayacak!

Takip et

Kripto para piyasaları derin bir dalgalanma içerisindeyken Almanya’da yeni bir kılavuz yayımlandı.

Almanya Maliye Bakanlığı ülkenin ilk kripto para vergi kılavuzunu  bugün yayımladı.

Parlamento Devlet Sözcüsü Katja Hesse yaptığı açıklamada bireysel yatırımcıların ellerinde tuttukları Bitcoin ve Ethereum’ları bir yıl  sonra vergisiz olarak satabileceklerini belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yayımlanan klavuzun kripto para madenciliği, borç verme, hard fork ve airdrop gibi konuların nasıl vergilendirileceği detaylı olarak ele aldığı belirtildi.

Detaylar şimdilik belli olmadı.

Ülkeler kripto paralarla yakından ilgileniyor. Özelikle vergi konusu bireysel yatırımcıların en çok merak ettikleri konuların başında geliyor. Yapılan açıklamaya göre Almanya yatırım amaçlı elde tutulan Bitcoin ve Ethereum’ları 1 yıl tutma koşuluyla vergilendirmeyecek.

Türkiye’nin kripto paraları nasıl vergilendireceği ve vergi oranları henüz netleşmedi. Hükümet yakın bir tarihte kripto para yasasının Meclis’e geleceğini ifade etmişti. Ancak henüz kamuoyu ile paylaşılmış  bir yasa tasarısı bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları