HaberlerKripto Para

Almanya’da Kripto Para Şirketlerinin Lisans Alması İçin Gereken Kurallar Açıklandı!

Almanya'nın mali düzenleyicisi BaFin, kripto para şirketlerinin lisans alabilmesi için uyulması gerekenleri açıkladı.

Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin ilk kez geçen yıl yürürlüğe giren yasalar kapsamında bugün, kripto para menkul kıymet kayıt yöneticilerinin düzenleyici onayı almak için uymaları gereken şartları belirledi.

Yeni prosedürler için son kayıt tarihi yaklaşırken BaFin, Çarşamba günü yayınlanan kılavuzda, lisans almak isteyen şirketlerin verilerini güvende tutması ve kara para aklama kurallarına uyması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz Yıl Coinbase Almanya’da Kripto Para Lisansı Alan İlk Şirket Olmuştu

Almanya, düzenleyici incelemeye tabi olan sanal varlık işletmelerinin kapsamını kademeli olarak genişletiyor. Geçen yıl Coinbase ülkede kripto para depolama lisansı alan ilk şirket olmuştu.

Yasa uyarınca, geçtiğimiz Aralık ayından önce halihazırda faaliyet gösteren kripto güvenlik kayıtları, geçici sayılan bir lisans altında devam edebilecek, ancak daha sonra altı ay içinde tam bir başvuru sunmaları gerekecek. Bu işlemler için son başvuru tarihi 10 Haziran olarak belirlenmişti.

İlgili Haber
Almanya Bitcoin ve Ethereum'u HODL Edenden Vergi Almayacak!

BaFin’in kılavuzunda aday şirketlerin kendi IT sistemleri ve işlemleri ile ilgili detaylar talep edilecek. Buna ek olarak şirketlerin sahip olduğu kıdemli personelin iş deneyimi açısından da takip edileceği öğrenildi. Bununla birlikte BaFin, kripto para sektörünün yeni olduğu için deneyim düzeyinin düşük olduğunu da kabul etti. Şirketlerden başvuru işlemleri için 6.336 Euro ücret alınacak.

Kısa bir süre önce yapılan bir araştırmada, dünyanın en kripto dostu ülkesi Almanya olarak seçilmişti. Daha önce bu unvan Asya ülkesi Singapur’un elideydi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu