NFT

Almanya’nın En Büyük Bankalarından Birisi, NFT’lere İnanıyor: Ana Akım Kabul Görülebilir

Almanya'nın en büyük bankalarından olan Deutsche Bank, NFT sektörüne inanıyor.

Almanya’nın en büyük bankalarından birisi konumundaki uluslararası bankacılık devi Deutsche Bank, kripto para sektörüne yönelik yeni bir açıklamada bulundu. Deutsche Bank’in bu açıklaması direkt olarak NFT’lere ve Instagram’ın son hamlesine yönelik oldu.

NFT’ler Ana Akım Kabule Ulaşabilir

Bilindiği üzere Twitter’ın NFT‘leri profil fotoğrafı olarak kullanma hamlesinden sonra Instagram da bir adım atmak istedi. Instagram’ın üst düzey yetkililerinden birisine dayandırılan haberde, platformun çok yakında NFT desteği sunacağı vurgulandı.

Instagram henüz bu haberi kesin olarak doğrulamasa da Deutsche Bank şimdiden durumu analiz etmeye başlamış gibi gözüküyor. Aslında Facebook yani Meta CEO’su Mark Zuckerberg de Instagram hakkındaki açıklamaları doğrular nitelikte konuşmuştu. Zuckerberg, Instagram’a yakın vadede NFT desteğinin gelebileceğini geçtiğimiz ayki konuşmasında açıkladı.

Deutsche Bank tarafından hazırlanan raporda, Instagram’ın marka tanınırlığının ve kullanıcı sayısının NFT’lerin ana akım kabule ulaşmasını sağlayabilecek unsurlar olduğu vurgulandı. NFT’lerin kitlesel kabule ulaşması için Instagram desteğinin yeterli olabileceğini düşünen banka analisti, NFT’lerin toplam değerini ise 1 trilyon doların üzerinde görüyor. Bu değer piyasadaki önde gelen koleksiyonlar ve bütün NFT’ler hesaba katılarak oluşturulmuş durumda.

Banka, Instagram gibi şirketlerin kripto para sektörüne ve NFT alanına girmesinin büyük bir sansasyon yaşatmasını bekliyor. Bu aynı zamanda Facebook için de hisselerinin değerini arttırma şansı olabilir. Özellikle BAYC gibi NFT koleksiyonları ve bunlarla bağlantılı APE gibi kripto paralar da bankanın raporuna göre bu durumdan etkilenebilir.

İlgili Haber
ApeCoin Kurucuları Yeni Bir Proje Üstünde Çalıştıklarını Duyurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu