AltcoinAnaliz

Altcoin Fiyatları Ortalama Yüzde 10 Yükseldi! Altcoin Boğası Mı Geliyor?

Kripto para birimi piyasasında yaşanan yükseliş sonrasında altcoin fiyatları merak konusu olmaya başladı.

Altcoin fiyatları kısa süre önce yükselmeye başladı ve %16 oranına kadar gün içerisinde yükseliş yaşandı. Kısa süre içerisinde yaşanan yükseliş yatırımcılar tarafından olumlu olarak karşılanırken, birçok yatırımcı ise yeni dönemde altcoin almayı düşünmeye başladı. Kripto para birimi yatırımcılarının büyük bölümü kısa vadede kazanç elde edebileceklerine düne kadar inanmıyorlardı. Bugün %10 oranında yükselen altcoin fiyatlarının ardında özellikle Ethereum %16’ya yakın oranla yükselerek yatırımcılara beklediklerinden daha fazlasını sunmuş oldu.

Kısa süre içerisinde binlerce altcoin satışı yapılan borsalarda gün içerisinde hareketliliğin daha fazla artacak olduğu, bu hareketliliğin artmasının ardında özellikle de yatırımcıların daha fazla alıma yönelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

BTC’den ayrı bir şekilde altcoinlerin yükselmesi piyasada hemen, “bir altcoin boğası mı başlıyor?” sorusunu gündeme getirdi. Yüzde 62,2 seviyelerine kadar gerileyen BTC’nin piyasa hakimiyeti, altcoinlere ciddi bir para akışının olduğunun göstergesi. Peki boğa başlıyor mu?

BTC’de yakın vadede beklenen 10.800 dolara yükselişin gerçekleşmesi ardından daha fazla yükselmesi beklenen altcoinler için şu an herhangi bir boğa başladığını söylemek pek de mümkün değil.

Ayrıca “altcoin boğası” denilince piyasadaki 5000’den fazla bulunan tüm kripto paraların değerinin yükseleceğini zanneden yatırımcılar da oldukça fazla yanılıyor. Zira başlıca altcoinler dışında geri kalan yüzde 99’luk bir altcoinin geleceğine “yok” gözüyle bakılıyor.

Uzmanlar BTC yükselişlerinin hareketlerini tamamlaması ardından bir altcoin boğası başlayabileceğini ifade ederken hakimiyetin yüzde 40 ila 45 seviyelerine inmesinden sonra altcoinlerde ciddi yükselişlerin görülebileceğini belirtiyor.

Tabi piyasada yeşil renk hakim olduğu sürece altcoinler BTC ile beraber dolar karşısında değer kazanmaya devam edecektir. Şu andaki yükseliş her ne kadar BTC’den bağımsız gibi görünse de aslında bu yükseliş BTC’nin 10.000 doları aşmasından sonra piyasaya giren “sıcak paralar” sayesinde yaşanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu