Kripto HaberleriAltcoinAltcoin Geliştiricileri Daha Fazla Token Basmak İstedi, Topluluğunu Kızdırdı!

Altcoin Geliştiricileri Daha Fazla Token Basmak İstedi, Topluluğunu Kızdırdı!

Takip et

Harmony’nin ana geliştirici ekibi milyarlarca yeni Harmony (ONE) altcoinleri basmak için bir hard fork önerdi. Öneri, geçen ay yaşanan köprü hack’inin kurbanlarına geri ödeme yapma planının bir parçası olarak ortaya çıktı.

Harmony, kendisini daha hızlı ve daha ucuz bir Ethereum alternatifi olarak tanıtan bir proof-of-stake (PoS) Blockchain’dir. ONE token, ağ üzerindeki işlem ücretlerini ödemek için yerel varlık olarak kullanılıyor.

Harmony (ONE), Hack Mağdurlarına Altcoin Basarak Geri Ödeme Yapmak İstiyor

Haziran ayında bir hacker, Ethereum üzerinde Harmony tarafından işletilen Horizon köprüsünde kilitli 100 milyon dolar değerinde kripto para varlığını çalmıştı. Mağdurlar o zamandan beri geri ödeme talebinde bulunuyor.

Çarşamba günü altcoin ekibi, topluluğun Harmony ağını fork etmesini ve geri ödeme sürecini başlatmak için yeni bir token kaynağı basmasını önerdi. Öneride, “Bu teklif, ONE token arzını artıracağı için Harmony Blockchain’inin hard fork’unu gerektirecektir” denildi.

Son öneri, topluluk üyelerine ne kadar token basılacağına karar vermeleri için iki seçenek sundu.

İlk seçenek, 2.48 milyar ONE token (49.6 milyon dolar) basmak olup ekip, bu miktarın ONE tokeni başına 0,02 dolar olan mevcut piyasa fiyatından mağdurlara %50 tazminat ödenmesi için yeterli olacağını iddia etti.

İkinci seçenek ise mağdurlara tam tazminat ödemeye yetecek 4,97 milyar ONE token (99 milyon dolar) basmak olarak belirlendi.

İlgili Haber
Harmony Köprüsü Saldırganı Çaldığı 100 Milyon Doları Aklamaya Başladı!

Ekip, sahip oldukları hazine varlıklarını büyüme ve ekosistem planları için korumak istediğini söyleyerek, hazine fonlarını hack geri ödemesi için harcamaması gerektiğini savundu. Açıklamada, “Hazineden geri ödeme yapmak vakfın Harmony’nin ve ekosisteminin büyümesini destekleme kabiliyetini büyük ölçüde engelleyeceğinden, projenin uzun ömürlülüğü ve refahı için vakıf hazinesini kullanmamaya karar verdik.” denildi.

Topluluk üyeleri, bu tür bir adımın ONE tokeninin fiyatı açısından zararlı olabileceklerini dile getirdiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları