AltcoinHaberler

Altcoin Geliştiricileri JUNO Balinasının El Konan 36 Milyon Dolarını Yanlışlıkla Yaktı!

Kısa bir süre önce yapılan oylamayla tüm altcoinlerine el konulan JUNO balinasının cüzdanındaki fonlar yanlışlıkla yakıldı.

Cosmos (ATOM) tabanlı Juno altcoini için sıra dışı olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve eşi benzeri görülmemiş bir oylama sonucunda airdrop konusunda hile yaptığı iddia edilen bir balinanın elindeki milyonlarca dolarlık JUNO tokenine topluluk tarafından el konulmuştu.

Hileci Balinanın El Konulan Fonları Geliştiriciler Tarafından Yanlışlıkla Yakıldı

Son gelişme ile birlikte, el konulan fonların JUNO topluluğu tarafından kontrol edilen bir adres yerine bir hata sonucunda yanlış bir adrese gönderildiği açıklandı.

JUNO Öneri 20 adlı oylama sonucunda Takumi Asano isimli Japon yatırımcının airdrop dağıtımında 120 milyon dolarlık hile yaptığı açıklanmış ve balinanın tüm tokenleri elinden alınmasına karar verilmişti.

İlgili Haber
Oylama Geçti: Altcoin Topluluğu Balinasının Elindeki Coinlere El Koydu! Şimdi Ne Olacak?

Birkaç günlük aranın ardından geçtiğimiz hafta tamamlanan oylamayla birlikte şu anda 36 milyon dolar değerindeki hileli fonların otomatik olarak JUNO topluluğu tarafından kontrol edilen bir hesaba aktarılması için programlanan kodun çalışması gerekiyordu ancak işler planlandığı gibi gitmedi.

Kodun çalışmasıyla birlikte bir program hatası gerçekleşti ve el konulan 3 milyon JUNO tokeni Blockchain üzerinde ne hileci balinanın ne de JUNO topluluğunun erişemediği hatalı bir adrese gönderildi.

“Altcoin Geliştiricileri Kopya-Yapıştır Hatası Yaptı”

Altcoinin kurucu geliştiricilerinden olan “Dimi” takma isimli Andrea Di Michele, yaptığı açıklamasında yanlış transferin bir “kopyala-yapıştır” hatasından kaynaklandığını söyledi:

“Transfer işlemini gerçekleştirecek geliştirici ekibine akıllı sözleşmelerin adresini verdiğimde akıllı sözleşmeler adresini yapıştırdım ve hemen altına da işlem hash verisini (işlemin gerçekleştiğini doğrulayan kod) ekledim. Ancak bu verinin işlem hash’i olduğunu özellikle belirtmedim, sadece yapıştırdım.”

Dimi’ye göre geliştiriciler, adres yerine cüzdan adresine benzerlik taşıyan işlem hash verisini kopyaladı. Bunun sonucunda milyonlarca dolarlık fon hiç kimsenin erişemeyeceği bir adrese gönderilmiş oldu.

Blockchain üzerinde doğrulama işlemleri yapan 120 doğrulayıcının da hiçbiri bu adresin yanlış olduğunu fark etmedi.

36 Milyon Dolarına El Konulan JUNO Balinası Olaya Gülerek Tepki Verdi

Altcoinleri elinden alınan balina Takumi Asano, bu gelişmeye Twitter üzerinden gülerek tepki verdi.

JUNO geliştiricileri buna rağmen fonların planlanan adrese transfer edilmesi konusunda kararlı görünüyor. Platforma halihazırda getirilmesi planlanan güncelleme içeriğine JUNO’nun Blockchain verilerinin yeniden yazılması ve hatalı adrese gönderilen fonların bu düzenlemeyle birlikte planlanan adrese transfer edilmesi hedefleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bizim adrese de yanlışlıkla birkaç milyon dolar gönderen olsa…


Başa dön tuşu