binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAltcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak? Analist Bitcoin Üzerinden Açıkladı!

Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak? Analist Bitcoin Üzerinden Açıkladı!

Popüler analist altcoin rallisinin ne zaman başlayacağına dair olası iki senaryo olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin 69.000 dolarlık önceki ATH’sine çok yaklaşmışken 65.000 dolara kadar varan bir düzeltme yaşadı.

Tüm yatırımcılar ve piyasa BTC’nin yeni ATH yapmasını beklerken, bir yandan da altcoin rallisinin ne zaman başlayacağı takip ediliyor.

Bu noktada bazı üst düzey piyasa analistleri, yatırımcıların paralarını Bitcoin’den altcoinlere çevirmeye başlayabileceğine ve böylece yeni altcoin sezonunun başlatabileceğine inanırken yatırımcılar tarafından yakından takip edilen CrediBuLL Crypto takma isimli analist altcoin ralli ihtimalini değerlendirdi.

Altcoin rallisi açısından iki olası senaryo sunan analist, Bitcoin’in önceki ATH’sini aştığında altcoinlerin daha iyi performans göstermeye başlayabileceğini iddia ederken beklenen altcoin rallisinin zamanı konusunda bir ikileme düşüyor.

Bu noktada analist, tarihsel verilere dayanarak olası iki senaryoyu şu şekilde özetledi:

“Daha önce birçok kez BTC önceki ATH’sini kırdığında altcoinlerin daha iyi performans göstermeye başlayacağını söylemiştim. Peki altcoinler tam olarak ne zaman liderliği ele geçirecekler?

Geçmiş verilere göre gerçekleşebilecek iki olası senaryo:

1-İlk senaryoda, BTC önceki ATH’sini kesin bir şekilde aşıyor ve değeri birkaç hafta içinde hızla iki katına çıkıyor. Bu hızlı yükseliş sırasında dikkatler BTC’ye odaklandığından altcoinler önemli kazanımlar göremeyebilir. Altcoinler ancak BTC ATH’sini kırdıktan sonra yatay hareketler sergilemeye başladığında ralli görebilir.

2-Alternatif ikinci senaryo olarak BTC önceki ATH seviyesine ulaşabilir ancak birkaç hafta boyunca bu seviyelerde reddedilme veya konsolidasyonla karşı karşıya kalabilir. Bu konsolidasyon döneminde, BTC güçlenirken altcoinler de toparlanmaya başlayabilir. Daha sonra, BTC yükseliş yoluna devam edip değeri iki katına çıktığında altcoinler de BTC ile birlikte ralli yaşlabilir.

İlk senaryoda, altcoinler, BTC’nin ATH kırılmasından birkaç hafta sonra toplu olarak toparlanmaya başlıyor. İkinci senaryoda ise ATH’den sonra BTC yükselişe başladıktan hemen sonra toparlanmaya başlarlar.

Buradaki temel çıkarım, BTC’nin önceki ATH’sine ulaşmasının ardından, ister önceki ATH’de ister bu seviyenin çok üzerinde olsun, altcoinler BTC’nin ilk büyük duraklamasında yani konsolidasyon aşamasında toparlanmaya başlayacaktır.

Öyle ya da böyle mega bir altcoin sezonu yaklaşıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail