coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAltcoinler Bitcoin'i Ne Zaman Takip Edecek? Altcoin Sezonunun Başladığını Nasıl Anlarız? Analist...

Altcoinler Bitcoin’i Ne Zaman Takip Edecek? Altcoin Sezonunun Başladığını Nasıl Anlarız? Analist Sırrını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler kripto para analisti Miles Deutscher, Bitcoin’deki yükselişin ardından altcoinlerin sessiz kalması ile birlikte herkesin merak ettiği soru olan altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına cevap verdi.

Analist Bitcoin’in Ardından Altcoin Sezonu İçin Aklındaki Sistemi Açıkladı

Youtube kanalından paylaştığı analizinde Deutscher, altcoin sezonu için dört farklı aşamanın geçilmesi gerektiğini belirtti. Bu aşamalardan 1.’si “Bitcoin, 2.’si “Ethereum”, 3.’sü “Büyük Piyasa Değerli Altcoinler” ve sonuncu olarak 4.’sü “Altcoin Sezonu”.

Kripto para piyasasında likiditenin bu aşamalardan geçtiğini savunan Deutscher, ilk olarak tipik bir şekilde bir Bitcoin pump’ı görüldüğünü ve bunun ardından genel bir kripto para yükselişinin tetiklendiğini söyledi.

Analiste göre bu aşamanın ardından elde edilen karlar Ethereum’a geçiş yapacak. Üçüncü aşamada ise ilk iki aşamadan elde edilen karlar büyük piyasa değerli altcoinlere aktarılacak. Sonrasında ise orta büyüklükteki altcoinlerde yükseliş başlayacak.

İlgili Haber  Verilere Göre Balinalar Binance'ten Bu Altcoini Topluyor: Son İki Haftadır Çok Aktifler!

Analiste göre son aşamada ise küçük piyasa değerli altcoinlerde patlama yaşanacak ve altcoin sezonu resmi olarak başlamış olacak.

Deutscher, altcoin sezonunun tam olarak ne zaman başlayacağını öngörebilmek için belirtilen altcoin sezonu planında nerede olduğumuzu belirlememiz gerekiyor. Analiste göre mevcut durumda şu anda Bitcoin’in pump yaşadığı 1. aşamadayız.

Analiste göre henüz çok erken aşamalardayız ve altcoinlere herhangi bir rotasyon henüz yaşanmadı. Deutscher, 2. aşamanın başladığını anlamamız için para akışının Ethereum’a kaymaya başladığını görmemiz gerektiğini belirtti. Bu aşamada analiste göre ETH/BTC grafiğinde pump yaşanacak.

Deutscher, bulunduğumuz rallinin bir noktasında altcoin sezonunun başlayabileceğine inandığını söyledi. Analiste göre altcoin sezonunun FED’in faiz artırmama kararı almamasıyla başlayabileceğini ya da BTC’nin yükselişine devam etmesi durumunda aylar sürebileceğini düşündüğünü belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları