AnalizBitcoinBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Altcoinlerdeki Geri Çekilme Alım Fırsatı Mı? Bitcoin’deki Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin'deki son duruma baktık.

Gün içerisinde 52920$’a kadar çıkan Bitcoin’de %3 oranında bir geri çekilme yaşandı.

Yeniden 51.000$ seviyesini test eden Bitcoin’in hala yükselen bir kama içerisinde hareket ettiğini gözlemliyoruz. Daha önce bahsettiğimiz yükselen trendini yeniden test eden Bitcoin tam olarak bu seviyeden ret yedi. Bitcoin’deki teknik görüntü şu şekilde:

Grafiği incelediğimizde yükselen kamanın giderek darlaştığını ve aşağı veya yukarı yönlü bir kırılıma hazırlandığını görüyoruz. Zirveden dibe çektiğimiz fibonacci 0.618 seviyesi olan 51147$ seviyesinin üzerinde kaldığımızı görüyoruz.

Bu tabloda 51.000$ korunduğu sürece hedefimiz 57270$ olarak görünüyor. Yeni giriş yapmak isteyenler 51.000$ altı 4 saatlik kapanışlarda stop üzere değerlendirebilirler.

Bitcoin’deki geri çekilme sonrası 210 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye oldu. Tasfiye olan yatırımcıların büyük çoğunluğunun Ethereum pozisyonu olan yatırımcılar olduğunu görüyoruz. ByBt verilerine göre son 24 saatte 144 bin trader tasfiye olurken, 6.83 milyon dolarlık ETH long pozisyonu olan bir yatırımcıda tasfiye oldu.

Bitcoin’in 50.000$ üzerinde kalmayı başarmasıyla yatırımcıların risk iştahı da yükseldi. Dün ve bugün 79 puan olarak ölçüler açgözlülük endeksine göre market aşırı açgözlü konumda olmaya devam ediyor.

Bu düşüş aşırı açgözlü yatırımcıların tasfiyesi için gelen sıradan bir düzeltme hareketimi yoksa devamı gelecek mi buna yükselen kamanın aşağı yönlü kırılmaması ve 51.000$ seviyesinin korunup korunamadığı karar verecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu