AltınBitcoin

Altın Boğası Peter Schiff Bitcoin’i (BTC) Topa Tuttu!

Peter Schiff altının Bitcoin'e kıyasla daha iyi bir yatırım aracı olduğu konusunda ısrarcı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı olan düşmanlığını her fırsatta dile getiren Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff son olarak Fox Business Live programına katıldı.

Bitcoin ile ilgili eleştirilerine devam eden Schiff, yatırımcıların Bitcoin’i sadece kısa vadeli olarak aldığını söyledi.

Altın yanlısı bir tutum sergilemesi ile tanınan ABD’li borsacı, altının Bitcoin’e kıyasla çok daha iyi bir yatırım aracı olduğu düşüncesini yineledi.

Dolara karşı kesinlikle bir alternatife ihtiyacımız olduğuna vurgu yapan Peter Schiff, enflasyona karşı korunmanın birçok yolu olduğunu söyledi:

“Enflasyona karşı korunmanın pek çok yolu var. Ancak Bitcoin onlardan biri değil.

Bitcoin hiçbir şeye karşı koruma sağlamayacaktır. Bitcoin sadece spekülatif bir varlıktır. Temelde bir dijital piramit, Ponzi şeması.”

Yatırımcılar Aslında Bitcoin’in Fiyatını Satın Alıyor!

Bitcoin eleştirmeni, Bitcoin satın alan insanların büyük çoğunluğunun aslında BTC’nin fiyatını satın aldığını belirterek “İnsanlar fiyatın artacağını düşündükleri için Bitcoin alıyorlar, fiyatın artacağını düşünmeyi bıraktıklarında satacaklar. Yeterince insan satmak istediğinde ve alacak kimse olmadığında ise Bitcoin’in fiyatı çökecek.” dedi.

“Bitcoin bir değer deposudur” yargısının bir noktadan sonra tamamen geçerliliğini kaybedeceğini söyleyen Schiff sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çünkü sahip olmadığın bir şeyi saklayamazsın. Bitcoin, her türlü şey için kullanılan altın gibi temel bir değere sahip değildir.

Bitcoin spekülasyondan başka bir şey için kullanılmaz. Çünkü insanlar yükseleceğini düşünüyor.

Yatırımcılar düşüş olduğu için BTC’nin yükseleceğini düşünmeyi bırakırlarsa, o zaman BTC’ye sahip olmak için bir sebepleri kalmayacak.”

“Yüksek Enflasyondan Bitcoin Değil Altın Koruyacak!”

Altının uzun süredir düşük performans göstermesine karşı görüşlerinin sorulması üzerine Schiff, altın ile ilgili bunu söylemenin adil olmadığını belirtti.

2001-2011 arasındaki fiyatın, 300 dolardan neredeyse 2.000 dolara çıktığına dikkat çeken Peter Schiff, altının 2011-2021 arasında pek yükselmediğini kabul ederek “konsolidasyon” döneminde olduğunu belirtti.

“Son on yıldaki ve önümüzdeki on yılda görülecek enflasyonun bir sonucu olarak altın başka bir büyük yükselişe hazırlanıyor.

Altının dolaşımdaki dolar miktarına göre çok ucuz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şimdilerde FED yüksek enflasyonla savaşmaya çalışıyor ancak yapamıyor. Çünkü çok fazla borcumuz var.

Bu bağlamda da enflasyon daha da kötüleşecek ve insanlar başka yatırımlar araya başlayacak. Bu noktada da altın insanların seçtikleri yatırımlardan biri olacak, Bitcoin değil.”

Öte yandan Schiff’in Bitcoin fiyatı konusunda daha önce çokça kez yanıldığı da biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Emre

Bi sus amk geri kafalısı… Bitcoin senin eline vermekten bıktır sen mors olmaktan bıkmadın.


Başa dön tuşu