BitcoinHaberlerKripto Para

Amerikalı Milyarder: “Ruble’deki Değer Kaybı Bitcoin (BTC) İçin Yükseliş Fırsatı!”

Bill Miller, Rusya-Ukrayna arasındaki devam eden gerilimin Bitcoin için yükseliş olduğunu söyledi.

ABD’li milyarder Bill Miller, Rusya-Ukrayna arasındaki devam eden gerilimin lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yükseliş anlamına geldiğini söyledi.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Miller, birçok ülkenin ekonomik yaptırımları ile karşı karşıya kalan Rusya’nın Bitcoin gibi bir alternatif arayabileceğini ve bunun dünyanın en büyük kripto para birimi için yükseliş anlamına geldiğini savundu.

“Bitcoin İçin Yükseliş!”

Amerikalı yatırımcı, Rusya ve Rusya gibi rezerv para birimine sahip olmayan ulusların yabancı hükümetlerin kontrolünde olmadan, enflasyonla mücadele etmek için Bitcoin’e başvurabileceklerini ve nedenlerini açıkladı:

“Rusya, 640 milyar dolar rezervinin yüzde 16’sını dolar olarak , yüzde 32’sini ise Euro olarak tutuyor.

Rezervlerinin neredeyse %50’si, kendilerine zarar vermek isteyen insanlar tarafından kontrol edilen para birimlerinde bulunuyor. Bu durum Rusya’nın içinde bulunmak isteyeceği harika bir pozisyon değil.

Rusya rezervinin yüzde 22’si ise altında. Bu bağlamda rezervlerinin diğer ülkelerin kontrol edemediği tek kısmı bu.”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra yükselişe geçen Bitcoin’in fiyatı ile ilgili değerlendirmede bulunan Bill Miller, Rusya’nın içinde bulunduğu mevcut jeopolitik durumun “Bitcoin için muazzam yükseliş” olacağına inandığını söyledi.

“Eğer rezerv olmayan bir para birimine sahip bir ülkeyseniz, diğer ülkelerin size zarar veremeyeceği ve enflasyondan etkilenmeyen başka bir alternatif düşünebilirsiniz.

Bu yüzden yaşanan durumun özellikle Bitcoin için yükseliş olduğunu düşünüyorum.”

Bu hafta rublenin ABD doları karşısında tarihteki en düşük seviyeye düşmesinin ardından Rusya merkez bankası faiz oranlarını iki katından fazla artırarak %9,5’ten %20’ye yükseltti.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda Bitcoin, son bir haftada %22,37 artışla 43.488 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu