AltcoinHaberler

Amerikalı Ünlü Rap Şarkıcısı Akon’un Akoin İsimli Kripto Para Projesinin Whitepaper’ı Yayınlandı

Uzun süredir hayalini kurduğu Akon şehrinin inşası için uğraşan ünlü şarkıcı, hayalini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla yürüyor.

Amerikalı ünlü şarkıcı Akon, geçen senenin mart ayından beri “Akon City” adını verdiği şehrinin inşasıyla meşguldu ve şehrin ekonomisinin yine kendi kripto parası olan Akoin üzerine kurulu olacağı açıklanmıştı.

İlgili Haber
Senegal Asıllı Amerikalı Ünlü Şarkıcı Akon Kendi Şehrini Kuruyor!

Aradan geçen zamanda çalışmalar hızla devam etti ve Akoin’in whitepaper’ı hazırlandı. İlgili raporda belirtildiği üzere Akon, Afrika’nın gelişimine ve ekonomisine destek vermesi için tasarlanan bir kripto para birimi. Söz konusu projenin asıl hedefi ise dünyanın en hızlı büyüyen en büyük iş gücünün asıl potansiyelini açığa çıkartmak şeklinde açıklanıyor.

Ünlü şarkıcının da belirttiği gibi Afrika’da şu an çok sayıda para birimi dolaşımda ve bunların büyük kısmı da halk tarafından güvenilmez ve istikrarsız olarak görülüyor. Günlük işlemlerinde bile söz konusu paralara karşı güvensizlik duyan halk bu paralar yerine mobil telefon kredisi (kontör) kullanarak alışveriş işlemlerini gerçekleştiriyor. Akon projesinin (şehir ve kripto para bağlamında) halka büyük kolaylıklar sağlaması ve güven telakki etmesi bekleniyor.

Nitekim söz konusu kripto para biriminin Atomik Swap özelliğini destekleyeceği biliniyor. Bu özellik sayesinde hem farklı Blockchain ağları arasında hem de itibari paralar ve mobil telefon kredileri arasında da transfer yapılması mümkün olacak.

*Whitepaper: bir konu hakkında bilgi veya teklif veren rapor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu