AnalizBitcoinHaberler

Amerikalılar Ankette Bitcoin Dedi! BTC, Altını İkiye Katladı!

ABD'li ve Japon katılımcılar arasındaki anketten şaşırtan sonuçlar.

Birçok yatırım enstrümanı arasından hangisinin sizin için doğru yatırım aracı olacağına karar vermek bazen zor olabilir. Her yatırım enstrümanının kendi içerisinde avantajlı ve dezavantajlı noktaları olabilir. Bazen getirisi en yüksek enstrümana yatırım yapmak piyasa dinamikleri sizin yatırım psikolojinize uygun değilse doğru sonuç vermeyebilir.

2014 yılında kurulan Japonya merkezli BitFlyer borsası zaman zaman ülkeler arası yatırım farklılıklarını ölçmek için anket yapıyor. ABD ve Japonya merkezli 3000’den fazla şirkete ulaşan BitFlyer yaptığı anketle bu şirketlerin dijital varlıklara yönelik yatırım duyarlılığını ölçmeye çalıştı. CryptoPotata ile paylaşılan verilerde iki ülke arasındaki yatırım duyarlılığı farkı dikkat çekti.

Ankete göre ABD merkezli katılımcıların en çok tercih ettikleri yatırım enstrümanlarının başında hisse senetleri(%54) yer alıyor. Buna ek olarak daha güvenli kabul edilen mevduat sertifikaları %35 ile ikinci sırada yer alıyor.

Gayrimenkuller %31 oranıyla 3.sırada gelirken Bitcoin ve kripto varlıklar %30 ile 4. sıraya yerleşti. ETF’lerin ve endeks fonlarının Bitcoin’den sonra gelmesi şaşırtıcı bir sonuç gibi görünüyor.

Ankete göre dijital varlıklar ve Bitcoin, altın ve gümüş gibi emtialara göre 2 kat daha fazla popüler.

Kaynak: BitFlyer

“Kripto, altından iki kat daha popüler ve aynı zamanda en popüler 4. varlıktı çünkü Amerikalıların %30’u cazip bir yatırım fırsatı olacağına inanıyor. ”

Ankete göre ABDli ve Japonyalı katılımcıların çoğu kripto paraları duyduğunu ifade etti. Buna rağmen iki ülke vatandaşları arasındaki benimsenme oranı çok farklıydı. ABD merkezli katılımcıların %15’i çeşitli dijital varlıklara maruz kaldıklarını ifade ederken, Japon katılımcılarda bu oran %4’te kaldı.

Kaynak:BitFlyer

ABD’de katılımcıların %75’i kripto paralara karşı olumlu bir algıya sahipken Japonların %80’i olumsuz bir algıya sahipti.

Kaynak:BitFlyer
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu